خانه > مهاجرت, مهاجرسرا, ویزا > ویزای بازدید تجاری B1

ویزای بازدید تجاری B1

ویزای بازدید تجاری B1Reviewed by مدیر وب سایت on Dec 29Rating:

ویزای بازدید تجاری B1

 

تقاضا برای ویزای بازدید تجاری امریکا به خارجی ها امکان ورود موقت به آمریکا برای انجام موارد مختلف بیزینس را میدهد، اما امکان استخدام را برای آنها سلب می نماید. اطلاعات بیشتر در مورد کسب ویزای آمریکا را با تکمیل فرم ارزیابی ما بدست آورید.

مهاجرت آمریکا به صورت موقت از طریق ویزای B1 به نام “ویزای بازدید تجاری امریکا ” مشهور است.این ویزابه متقاضیان امکان می دهد که به صورت ماکزیمم 6ماه در آمریکا حضور داشته باشند؛ هرچند که اعتبار این ویزا بین 1 تا 10 سال میتواند صادر شود که دارنده آن می تواند چندین بار به آمریکا سفر کند.

مهاجرت به آمریکا- ویزای بازدید تجاری B1

مهاجرت به آمریکا- ویزای بازدید تجاری B1

مدت زمان حضور فرد توسط افسر کنترل کننده مرز در یکی از مبادی ورودی آمریکا با درج مهر روی کارت I-94 متقاضی مشخص می شود. متقاضی باید قبل از تاریخ مندرج روی کارت I-94 از آمریکا خارج شود.

 

همچنان که متقاضی اجازه کار در آمریکا را ندارد، ولی می تواند موارد بیزینسی زیر را انجام دهد:

            1- متقاضی کارمند یکی از کمپانی های آمریکایی است و برای مشاوره به آمریکا امده است.

            2- متقاضی از شرکت خارجی به آمریکا می آید تا به صورت موقت از طرف شرکت خود برای شرکت در جلسه، کنفرانس، مشاوره، مدیریت خرید/فروش، مذاکرات قرارداد، یا دیگر کارهای تجاری، علمی، آموزشی کاری را انجام دهد.

             3- متقاضی برای مشاوره در مورد شرکای تجاری یا تحقیقات مستقل به آمریکا می آید.

            4- متقاض برای سرمایه گذاری یا ایجاد شعبه آمریکایی شرکت خارجی خود مانند: بازکردن حساب یا اجاره دفتر تجاری وارد آمریکا می شود.

            5- متقاضی که ورزشکار حرفه ای است و حقوقی دریافت نمی کند میتواند از طریق ویزای B1 ویزای بازدید تجاری امریکا وارد شود.

اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای B1 بجای ویزای H1B

در شرایط محدود ویزای B1 ممکن است به جای ویزای H1-B باشد. هنگامی نیاز به ویزای H1-Bاتفاق می افتد که متقاضی درآمد خود را از یک شرکت غیر آمریکایی دریافت کند.(بجز: کمک هزینه یا هزینه های اتفاقی). که شرایط دریافت این نوع ویزا عبارت است از:

– کاری که انجام می دهد در سطح ویزای مورد نظر H1-B باشد. (مشاغل مخصوص)

– متقاضی می بایست به صورت دائم از یک شرکت خارج از امریکا حقوق بگیرد و استخدام باشد.

– متقاضی باید دارای مدرک متناسب با لیسانس یا بالاتر باشد.

سفر به آمریکا بدون ویزا

ویزای بازدید تجاری امریکا به اتباع کشورهای شرکت کننده در این برنامه (لیست پایین) به مدت 90 روز برای ورود بدون ویزا به آمریکا، اجازه ورود می دهد. به شرطی که دارای پاسپورت معتبر و بلیط برگشت به مقصد بعدی (بجز کانادا) و غیر قابل استرداد باشند. افرادی که با این ویزا وارد آمریکا می شوند، محدودیت ها و شرایطی ، همانند افراد دارای ویزای توریستی را دارا می باشند. در حال حاضر کشورهای زیر شامل این نوع ویزا ها می باشند:

آندورا، استرالیا، اتریش، بلژیک، برونئی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، موناکو، هلند، نیوزیلند،نروژ، پرتغال، سان مارینو، سنگاپور، اسلواکی، اسلوونی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، انگلستان.

لطفا توجه داشته باشید از 12 ژانویه 2009 (23/10/1387) تمام اتباع کشورهای اشاره شده در بالا همچنین انگلیس، قبل از سفر به آمریکا و طبق قانون باید دارای مدرک سفر معتبر باشند. مسافران میتوانند به صورت آنلاین از طریق سایت اینترنتی ESTA رایگان ثبت نام کنند این سایت وابسته به دولت آمریکا –بخش اطلاعات کشور است. تمام شهروندان انگلیسی که تمایل به سفر به آمریکا در برنامه آینده خود دارند می بایست این ویزا را دریافت کنند.متقاضیانی که قصد سفر به آمریکا را دارند، می بایست برای درخواست برگه مسافرتی به ESTA مراجعه کنند.

مهاجرت همسر و مهاجرت وابستگان

در آمریکا، ویزای B1 یا ویزای بازدید تجاری امریکا منجر به دریافت کارت اقامت یا شهروندی آمریکا نمی شود. این ویزا به صورت خاص برای اقامت در مدت محدود برای بررسی شرایط افراد طراحی شده است.همسر و وابستگان او نمیتوانند از طریق این ویزا نفر اصلی را همراهی کنند.اما میتوانند با ویزای B2 اینکار را با اطمینان انجام دهند. در این حالت همسر و وابستگان دارنده ویزای B2 باید خود، واجد شرایط باشند و اجازه ورود را بدست آورند.

کلمات راهنما:  مهاجرت,مهاجرت به آمریکا,ویزا,ویزای بازدید تجاری آمریکا,ویزای B1,ویزای بازدید تجاری B1