خانه > مهاجرت, مهاجرت به آمریکا, مهاجرسرا, ویزا, ویزای شنگن > ورود به آمریکا با ویزای توریستی

ورود به آمریکا با ویزای توریستی

ورود به آمریکا با ویزای توریستیReviewed by مدیر وب سایت on Oct 11Rating:

ورود به آمریکا با ویزای توریستی

ویزای توریستی یا Visitor Visa،ویزای غیر‌‌‌‌‏مهاجرتی برای افرادی‌‌‌‏ صادر میگردد که قصد دارند به طور موقت وارد کشور آمریکا شوند که سه نوع مختلف دارد:
•    افرادی که برای کسب و کاری موقت در آمریکا خواهان ورود به این کشور هستند.
مثلا مشاوره در زمینه کسب و کار، شرکت در کنفرانس تجاری، علمی، تحصیلی و یا پزشکی و همچنین مذاکره در خصوص قرارداد کاری. این نوع ویزا، ویزای بیزینس B1 است.
•    کسانی که برای گردشگری وارد ایالات متحده می‌‌‌‏شوند.
این ویزا شامل دیدن اقوام، گذراندن تعطیلات، بازدید از ایالات متحده، درمان، شرکت در مراسمی چون ورزشی، موسیقی (بدون دریافت دستمزد) و یا شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت (مثلا دوره آشپزی به مدت دو روز) می‌‌‌‌‏شود. نوع این ویزا، گردشگری و بازدید B-2 است.


•    افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده در بالا را دارند. این نوع ویزا (B-1/B-2) نام دارد.
مواردی که شامل ویزای توریستی نمی شود:
•    تحصیل
•    اشتغال
•    کار یا ارائه خدمات که شامل دستمزد باشد. برای مثال اگر اجرای هنری با حضور مخاطبانی که برای دیدن هنر شما هزینه ای پرداخت کرده‌‌‌‏اند دارید، نمی‌‌‌‏توانید از این ویزا استفاده کنید.
•    ورود به خاک ایالات متحده آمریکا در مقام خدمه هواپیما و یا کشتی
•    خبرنگاری، فیلمبرداری و کار برای هر روزنامه غیر آمریکایی یا برای دریافت هر گونه اطلاعات رسانه‌‌‌‏ای
نحوه‌‌‌‌‏ی درخواست ویزای توریستی
مراحل مختلفی برای درخواست ویزای توریستی وجود دارد و روند تکمیل پرونده بستگی به مکان سفارت در کشور‌‌‌‏های مختلف، متفاوت است.
دستورالعمل‌‌‌‏ها و مراحل لازم جهت اقدام برای ویزای توریستی و مهاجرت ، در وبسایت رسمی این کشور آمده است که بخشی از آن را میگوییم.
تکمیل فرم درخواست آن‌‌‌‌‏لاین
فرم DS-160 را تکمیل کنید.
برای درخواست آنلاین لازم است که فرم درخواست آنلاین را تکمیل و سپس تاییدیه تکمیل پرونده را چاپ کنید و روز مصاحبه همراه خود داشته باشید.
شرایط لازم برای مصاحبه
به‌‌‌‌‏طور معمول مصاحبه برای افراد ۱۴ تا ۷۹ سال اجباری است و افراد زیر ۱۳ سال و بالای ۸۰ سال معمولا مصاحبه نمی‌‌‌‌‏شوند. این در حالی‌‌‌‏ست که صرف نظر از سن، مقامات  کنسولگری هستند که تشخیص نیاز به مصاحبه هر متقاضی را بررسی می‌‌‌‌‏کنند و در صورت نیاز بدون توجه به سن از متقاضی درخواست مصاحبه می کنند.
مبلغ پرداختی بابت رسیدگی به درخواست اقامت موقت نیز بر طبق آخرین اطلاعات حاضر در سایت رسمی ایالت متحده برای هر شخص۱۶۰ دلار میباشد.
مدارک مورد نیازی که هنگام مصاحبه باید با خود داشته باشید:
-گذرنامه خود و اعضای خانوادتان که عازم سفر به آمریکا هستند.اعتبار گذر‌‌‌‌‏نامه‌‌‌‌‏ باید حداقل شش ماه بیشتر‌‌ از زمان اقامت در آمریکا باشد.
– تأییدیه فرم تکمیل شده‌‌‌‌‏ی  DS-160
-رسید هزینه‌‌‌‌‏ی پرداختی به سفارت آمریکا بابت رسیدگی به درخواست اقامت موقت
-عکس؛ در انتخاب عکسی که با خود به سفارت می برید دقت کنید. عکس باید جدید باشد. در طی مراحل مختلف مصاحبه ممکن است ۴ یا ۵ بار از شما پرسیده شود که عکس را چه زمانی گرفته‌‌‌‏اید.
علاوه بر مدارک فوق، ممکن است مدارک دیگری در حین مصاحبه از شما درخواست کنند از جمله:
-مدارکی که نشان میدهد قدرت پرداخت تمامی هزینه‌‌‌‌‏ی سفر خود را دارا هستید. و اگر خودتان توانایی پرداخت تمامی هزینه ها را ندارید مدارکی باید ارائه دهید که نشان دهد،  شخصی دیگر برخی یا تمام هزینه‌‌‌‌‏های سفرتان را می‌‌‌‌‏تواند پرداخت کند.
-مدارکی که ثابت کند که وابستگی‌‌‌‌‌‌‌‏های شغلی، مالی و عاطفی در ایران دارید و پس از گذشت مدت اقامت، به ایران باز خواهید گشت.
-مدارک پزشکی
-مدارکی دال بر هدف شما از سفر به ایالات متحده
در موارد زیادی در حین مصاحبه از ایرانیان خواسته می شود که رزومه کاری خود را ارائه کنند. اگر چه رزومه کاری جزو مدارک لازم برای ارائه در سفارت نیست؛ اما به ایرانیان پیشنهاد می‌‌‏کنیم که جهت به تعویق نیافتادن روند دریافت روادید، رزومه کاری خود را به همراه داشته باشند.
در طول مصاحبه، افسر کنسولگری آمریکا تعیین خواهد کرد که آیا شما واجد شرایط برای دریافت ویزا هستید یا خیر.
در برخی موارد گرفتن نتیجه منوط به ارسال مدارک تکمیلی می‌‌‏شود که در این صورت می‌‌‏توانید مدارک را از طریق ایمیل برای سفارت ارسال کنید.
روز مصاحبه و پیش از انجام مصاحبه، اسکن اثر انگشت دیجیتالی به‌‌‏عنوان بخشی از روند درخواست‌‌‌‌‏تان گرفته می‌‌‌‌‏شود. معمولاً گرفتن اثر انگشت پیش از مصاحبه انجام می‌‌‌‌‏شود ولی این مورد در کنسولگری‌‌‌‌‏های مختلف متفاوت است.
شما می‌‌‌‏توانید از هر کشوری که دارای کنسولگری آمریکا است، وقت مصاحبه بگیرید.
کشور‌‌‌‏های نزدیک به ایران و کشور‌‌‌‏هایی که می‌‌‌‏توانید برای ویزای توریستی اقدام کنید شامل ترکیه، دبی، اباظبی، قبرس، تاجیکستان، افغانستان، سوریه، آذربایجان می‌‌‏شود. البته فقط در سفارات امارات متحده و ترکیه به زبان فارسی مصاحبه می‌‌‌‌‏شود.

شما می توانید جهت آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مهاجرسرا ی پدیده نوین تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

مهاجرت