نژادگرایی ممنوع

نژادگرایی ممنوعReviewed by مدیر وب سایت on Jun 21Rating:
نژاد گرایی ممنوع ، مهاجرت،نژاد گرایی ممنوع، مهاجرسرا، مهاجرت به آلمان

نژاد گرایی ممنوع

در شهر بوخوم آلمان روز شنبه برگزاری چنین تجمع های همبستگی آغاز شد. سازمان دهندگان عمل همبستگی “دست به دست علیه نژادگرایی”، دلیل راه اندازی چنین تجمع را، افزایش خشونت های راست گرایان افراطی در آلمان و سیاست حکومت در قبال پناهجویان عنوان کردند. در این اتحاد عمل همبستگی، از جمله اتحادیه های اجتماعی، انجمن اتحادیه های آلمانی، کلسیای پروتستانت ها، شورای مرکزی مسلمانان آلمان و سازمان عفو بین المللی نیز شامل هستند.

در شهر بزرگ مونشن، نیز هزاران انسان دست به دست زنجیره انسانی را تشکیل دادند و به این ترتیب انزجار شان را از نژادگرایی و نفرت در برابر پناهجویان و دیگر اندیشان ابراز کردند.

براساس اظهارات نیروی پولیس، در منطقه “کارلسپلاتس” شهر مونشن به ساعت 12 ظهر، حدود 4000 نفرگردهم آمدند. اشتراک کننده گان بعد دست به دست به راه پیمایی آغاز کردند و از برابر مراکز دینی متعدد مانند “همایش مونشن برای اسلام”، “مرکز دینی یهودیان” و “کلیسای سکنت میشائل” گذشتند.

 

انتظار می رود که در تجمع های همبستگی و مبارزه علیه نژادگرایی و پناهجویان، شخصیت سیاسی معروف آلمان مانند کلودیا روت رئیس حزب سبز ها در پارلمان آلمان، دیتر رایتر از حزب سوسیال دموکرات آلمان و شاروال کل شهر مونشن مرکز ایالت بایرین و نمایندگان کلیساها و اتحادیه ها نیز شرکت کنند.

 

تنها در شهر مونشن حدود 30 گروه اجتماعی، فرهنگی و دینی از این عمل همبستگی پشتیبانی شان را اعلام کردند.

در شهرهای کوچک تر مانند اوسنابروک، کارلسروحه و گیسین نیز شهروندان آلمان از عمل “دست به دست علیه نژادگرایی” حمایت کردند و در همایش ها و تظاهرات سهم گرفتند.

 

مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاریخ 20 جون را به عنوان روز مهم بین المللی برای یادآوری از پناهجویان اعلام کرده است.