خانه > اقامت, اقامت آلمان, مهاجرت, مهاجرت به آلمان > مسکن و اجاره بها در آلمان

مسکن و اجاره بها در آلمان

مسکن و اجاره بها در آلمانReviewed by مدیر وب سایت on Jan 3Rating:

مسکن و اجاره بها در آلمان

 

مسکن و اجاره بها در آلمان

مسکن و اجاره بها در آلمان

 

اکثر آلمانی ها در مسکن های چند خانواری از جمله آپارتمان دوبلکس، تریبلکس و املاک نیمه مستقل زندگی می کنند؛ به خصوص اگر در شهری بزرگ یا نزدیک آن اقامت داشته باشند. خانه های مستقل تک خانواری معمولا فقط در مناطق خارج شهر موجود هستند؛ اگرچه این روزها مجتمع های مسکونی در حومه شهر های بزرگ و کوچک، یکی پس از دیگری مانند قارچ از زمین بیرون می آیند.

اکثر خانه های موجود نسبتا تازه سازند و از سال 1950 به بعد ساخته شده اند. اگر ملکی پیدا کردید که   altbau خوانده می شد، ممکن است ساخت آن به پیش از سال 1914 برگردد، چون در فاصله زمانی بین 2 جنگ جهانی، ساختمان های معدودی در آلمان ساخته شد.


خانه های altbau با وجود فقدان وسایل راحتی مدرن معمولا چه برای خرید و چه برای اجاره دارای قیمت های بالایی هستند، که عمدتا به علت سبک رمانتیک قدیمیشان است. ساختمان های اداری اسکلت چوبی و سیمانی بسیار پرطرفدارند و ممکن است گران باشند؛ حتی اگر وضعیت نامناسبی داشته باشند.
بر همه کسانی که در آلمان ساکن‌اند، وظیفه ای است که خود را به اداره ثبت ساکنین معرفی کرده و نامشان را ثبت نمایند. این امر در بیشتر ایالت‌های آلمان هزینه ای در بر ندارد ولی در برخی موارد، درخواست هزینه ناچیزی می‌شود.
هنگامی که شما در محل جدیدی اقامت می‌کنید، باید دوباره برای استفاده از برق ثبت نام کنید. برای این کار، به محدودیت زمانی توجه داشته باشید. اگر شما سرویس دهنده‌ای را انتخاب نکنید به طور خودکار توسط ارائه دهنده محلی برق را دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید، قیمت برق ممکن است به طور گسترده‌ای بین ارائه دهندگان متفاوت باشد. با این حال، تغییر ارائه دهنده بسیار آسان می‌باشد: شما برای تعرفه مناسب، فقط نیاز به سفارش جدید دارید تا ارائه دهنده برق جدید برای شما آن را انجام دهد.

توجه هنگام جابحایی و اسباب کشی لازم است که اشتراک انرژی خود را لغو کنید!

استانداردهای قانونی ساختمان سازی و علاقه آلمانی ها به وسایل راحتی مدرن موجب شده است که ساختمان ها تازه ساز محکم و قابل اطمینان باشند. در واقع امروزه تقریبا کلیه ساختمان ها در آلمان از سنگ یا بتون مسلح ساخته شده اند و خانه های چوبی یا دارای اسکلت چوبی نادرند. همه خانه های تازه ساز دارای سیستم حرارت مرکزی هستند که معمولا با گازوییل یا گاز کار می کنند. سیستم تهویه مطبوع رایج نیست و از آنجا که آب و هواهای تابستان های آلمان معتدل است نیازی هم به آن نیست. آلمانی ها به خانه هایشان بسیار می بالند و بسیار تلاش می کنند تا خانه ها و باغچه هایشان تمیز و چشم نواز باشد.
در آلمان متراژ مسکن واقعا اهمیت دارد. قیمت خانه چه برای فروش و چه برای اجاره، با توجه به ساخت زیربنا تعیین می شود که به متر مربع اندازه گیری می شود..

مسکن موقت در آلمان
هنگام ورود به آلمان شاید مجبور شوید برای چند هفته یا چند ماه در مسکن موقت اقامت کنید.
برخی از کارفرمایان اتاق، آپارتمان مستقل یا خانه مخصوص تعطیلات را به عنوان بخشی از هزینه های نقل مکان و جابه جایی در اختیار کارمندان خود قرار می دهند؛ اما این امر معمولا برای مدت زمان کوتاهی است.
بسیاری از هتل ها و مهمانسراها، افرادی را که قصد دارند به صورت دراز مدت در آنجا اقامت کنند نیز می پذیرند و در نرخ هفتگی یا ماهانه خود تخفیف قائل می شوند. در اکثر شهرهای بزرگ آلمان، آپارتمان هایی با خدمات جنبی یافت می شوند که از آپارتمان های مستقل و مبله با حمام و آشپز خانه تشکیل شده اند و از هتل ارزان تر هستند.
در اکثر مناطق خارج شهر، خصوصا در جنوب آلمان، می توان منازل “خود سرویس” مخصوص تعطیلات را به طور هفتگی یا ماهانه اجاره کرد؛ اگر چه ممکن است گران تمام شوند یا طی تعطیلات تابستان، نتوان منزلی خالی پیدا کرد.

اجاره مسکن
قرارداد مجموعه نوشتاری قانونی و تعهداتی می‌باشد که بین صاحب‌خانه و مستأجر بسته می‌شود. در یک قرارداد، صاحبخانه و مستأجر می‌بایست به نام خوانده شوند (نام صاحب‌خانه و مستأجر باید آورده و نوشته شود.) و هر دو رویهمرفته و به‌طور جامع باید به پیوست‌ها و مشتملات ساختمان (برای نمونه پارکینگ، گاراژ و…) و موارد دیگر اجاره اشاره نمایند. همچنین اشاره به میزان اجاره‌بها (اجاره ناب و خالص و هزینه‌های جانبی) و نوع قرارداد اعم از موقت و ثابت جهت اجاره و مدت‌زمان اجاره نیز ضروری می‌باشد.

هزینه های اجاره بها به طور میانگین

مبلغ سالانه اجاره هر ساله با توجه به نرخی که دولت اعلام می کند تعیین می شود و می تواند افزایش پیدا کند و صاحبخانه این امکان را ندارد که مبلغ اجاره را خودسر اضافه نماید.

آپارتمان در مرکز شهر (۱ خوابه)             ۶۲۷٫۸۱ $    

آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر    ۴۶۴٫۶۵ $    

آپارتمان در مرکز شهر (۳ اتاق خواب)              ۱,۳۱۱ $  

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در خارج از مرکز    ۹۳۸٫۰۷ $