شرایط مهاجرت به دانمارک

شرایط مهاجرت به دانمارکReviewed by مدیر وب سایت on Jun 17Rating:
شرایط مهاجرت به دانمارک

شرایط مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک را به صورت ضمنی در زیر بررسی و بهترین راههای مهاجرت به دانمارک را با هم بررسی میکنیم و پیشنهادات مهاجرتی خود را ارائه خواهیم داد.

امروزه  امر مهاجرت  تبدیل به یکی از دغدغه های افراد کشورهای در حال توسعه میباشد. چرا که آنها دنبال راهی برای تغییر فضای پیرامون خود و مهاجرت و آشنایی با محیطی متفاوت و بهره مند شدن از امکانات آن کشورها برای زندگی آینده ی خود را در نظر دارند و یکی از اولویت های افراد در زمینه ی  اخذ ویزا و انتخاب کشور مورد نظر استفاده از بیشترین امکانات و بودن در فضایی که انتخاب های فرد و خانواده او را تحت پوشش قرار دهد و از این نظر است که بیشترین تمایل مهاجرتی به سمت اتحادیه ی اروپا و اخذ ویزای کشورهای اتحادیه شنگن میباشد و دانمارک  یکی از کشورهای برتر اتحادیه اروپا که میتوان این کشور را در زمره ی 6 کشور برتر اتحادیه نام برد که البته با همه ی سختی ها از جمله شرایط اقلیمی این کشور که از کشورهای اسکاندیناوی و قسمت شمالی اتحادیه اروپا میباشد و تعداد ساعات شبانه روز این کشور دارای تعادل نبوده و ساعات شب برتری دارند و دیگر اینکه این کشور دارای هوای سرد بوده و زبان رسمی این کشور زبان سخت دانمارکی  دنیش بوده و چون برای برقراری ارتباط با پیرامون باید نسبت به زبان این کشور مسلط بوده و بتوان برای برقررای ارتباط  با مردم این کشور این زبان را بلد بود.

یکی دیگر از مشقت های کشور دانمارک سخت پیدا کردن شغل و کم بودن کار در این کشور برای اکثر شغل ها بوده و حتی کسانی که در زمینه ی علوم پایه تحصیل کرده و کار آنها مرتبط با آن باشد چه بسا سخت تر به کار میرسند.

راههای مهاجرت به دانمارک:

مهاجرت از طریق ویزای عام ( گرین کارت) به دانمارک

مهاجرت از طریق کاربه دانمارک

مهاجرت از طریق  تحصیل به دانمارک

مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دانمارک

مهاجرت از طریق پناهندگی به دانمارک

راه های مهاجرت به دانمارک

راه های مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق گرین کارت:

چنانچه در امر مهاجرت به دانمارک دنبال بهترین راه مهاجرتی و سریعترین وممکن ترین راههای مهاجرت به دانمارک میباشید میتوان نوع ویزای گرین کارت را معرفی کرد

با توجه به قانون سخت ویزای کار اتحادیه اروپا  و دانمارک و اینکه اگر کارفرمایی بخواهد کاری را به کسی بدهد و اگر برای آن کار نیاز به نیروی کار داشته باشد باید آن کار را هر روز به مدت سه ماه در کشور خود آگهی کند و اگر متقاضی وجود نداشت حال به مدت سه ماه هر روز در اتحادیه اروپا این کار را آگهی کند و طبیعتا دیگر این شغل به افراد کشورهای دیگر نمیرسد و امری فوق العاده سخت میباشد اما به صورت اخص این کشور ویزای عامی صادر میکند به اسم گرین کارت و به مدت اقامت دو ساله در این کشور که این امر تا سال 2014 به مدت سه سال بود. که این نوع ویزا بسیار مناسب بوده چرا که این نوع ویزا را کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نداشته و میتواند بهانه ی خوبی باشد برای ورود به این کشورها چرا که این اتحادیه و کشورهای آن مرز نداشته و زیر نظر یک پرچم اداره شده و آن اتحادیه اروپا میباشد.

این ویزا به عنوان ویزای عام شناخته میشود. زیرا با شرایطی که اخذ امتیاز صد میباشد به فرد و خانواده ی او اجازه میدهد در این کشور اقامت داشته و هر کاری دلش میخواهد بکند  از جمله تحصیل و کار و تفریح… اما برای تمدید این ویزا باید در این کشور مشغول به کار شده و شروع به پرداختن بیمه و مالیات بکند تا بتواند کم کم به سمت اخذ اقامت دائم این کشور و اتحادیه اروپا برود.

تا سال 2014 چهار شرط اصلی دانمارک  سن و سابقه ی کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان را داشت که در سال 2015 شرط سن و سابقه کار را برداشته و البته شرط مدرک زبان را افزایش داده با این عنوان که آیلتس 6.5 و تافل بالای 74 و زبان سوئدی و زبان آلمانی مورد پذیرش میباشد.

اما باز باید مد نظر داشته که باز هم این رمز ورود و اخذ ویزا ی دانمارک میباشد اما نه رمز موفقیت و ادامه در این کشور چرا که شاید رسیدن به موفقیت زمانی حاصل میشود که فرد در این کشور به کار رسیده و مشغول به کار میشود  و همانطور که در گذشته گفتیم با توجه به زبان دنیش این کشور اگر امری غیر ممکن نباشد امریست سخت.

مهاجرت از طریق ویزای کار:

همانطور که میدانید در مورد کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا و همانگونه که در گذشته توضیح شد برای اینکه فرد به ویزای کار برسد حتی اگر  دعوتنامه ی کاری داشته باشند آن کارفرما باید کار را در کشور خودش به مدت 3 ماه آگهی کند و پس از آن اگر متقاضی وجود نداشت به مدت 3 ماه دیگر در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا اگهی کند.

پس باید گفت که رسیدن به ویزای کار کشور دانمارک سختی های خاص خودش را دارد. لذا بهتر است از تایپ دیگر ویزاهای بلند مدت اقدام شود برای رسیدن به ویزای کار مثل ویزای گرین کارت و ویزای تحصیلی.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی:

اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک شرایط سخت خود را دارد. چرا که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی و عموما آیلتس حتی در بعضی از موارد مدرک  زبان دانمارکی دنیش هم مورد نیاز میباشد. اما در مقاطع بالاتر به صورت اینترنشنال و به زبان انگلیسی تدریس میشود.

برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس نیاز به نداشتن گپ تحصیلی در حقیقت نداشتن فاصله ی تحصیلی است و باید مدرک زبان داشت و دانشگاههای کشور دانمارک عموما دارای رنکینگ بالای تحصیلی در سطح جهان نیست و البته هستند دانشگاههای پیشرفته اما با محدودیت مواجه بوده و شرایط برای پذیرش ممکن نیست و البته هزینه ی بالای تحصیل در این کشور هم مزید بر علت است که در زمره ی کشورهای مورد درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی نباشد.

 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

کشور دانمارک با داشتن یکی از مدرنترین تکنولوژی های مربوط به کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک و اقتصاد باز، همیشه یکی از کشورهای جذاب برای سرمایه گذاران به وِیژه در بخش کشاورزی بوده است. دانمارک در  حوزه ی اسکاندیناوی موفق شده یکی از بزرگترین حجم سرمایه گذاری در زمینه تولیدات دارویی در جهان را به خود جلب کند.

همچنین دانمارک دارای بزرگترین صنعت حمل و نقل دریایی در جهان است و سرمایه های زیادی را در زمینه انرژی های تجدید شونده جلب کرده است.

البته که این امر مستلزم این هست که این کشور شرایط ایجاد سرمایه گذاری و قانون مشخص سرمایه گذاری به صورت اخص را داشته باشد و حتی در شرایط وجود چنین شرایطی توصیه میشود از طرق دیگر ویزاهای این کشور را اخذ کرده و ورود پیدا کنید.چرا که این نوع ویزا ویزایی ست پر خطر و ویزایی ست با ریسک بالا و معمولا افراد قاعده بازی در کشور غریبه را نمیشناسند و منجر به از دست رفتن سرمایه ی ایجاد شده میباشد. پس به صورت کلی توصیه میشود با مطالعه ی بیشتر نسبت به اقدام تصمیم گیری نمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج:

در نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان ، یکی از راههای اخذ تابعیت کشور دیگر ویزای  ازدواج است.در نظامات سابق حقوقی ازدواج با یک مرد موجب تحمیل تابعیت می شد برای مثال در نظام حقوقی ایران ودر قانون مدنی آمده مقرر شده که اگر یک بانوئی با یک مرد ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن بانو اعطا می شود و اگر زوج (مرد) خارجی با زن ایرانی ازدواج می کرد ، این ازدواج قطعاً منجر به اخذ تابعیت نمی گردید . لیکن این وضع حقوقی در اکثر کشورهای دنیا تغییر نموده است . اکنون اگر شخصی با یک نفر در کشوری ازدواج کند ، می تواند اقامت کشور مذکور را اخذ کند و پس از مدتی که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود .

برای اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین عده ای از مدارک را تحویل کند تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند .

در مورد کشور دانمارک هم در صورتی که شما با یک نفر ازدواج کردید که تبعه آن کشور هست می توانید تقاضای اقامت این کشور را داشته باشید ، البته به یاد داشته باشید اقامت با تابعیت فرق می کند و معمولاً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند .

مهاجرت از طریق پناهندگی:

یکی از راههای اخذ اقامت دائم کشورها و از جمله دانمارک  نظام پناهندگی آن کشورهاست و البته اگر آن کشور در کنوانسیون 1951 ژنو ثبت شده و مورد پذیرش باشد اما به جهت مخاطرات و ریسک هایی که این پروسه دارد توصیه میشود که به هیچ وجه سمت این نوع اقدام نروید چرا که طبق آمارهای جهانی به ازای اقدام هر 10 نفر در این نوع اقدام 3 نفرجان سالم به در نبرده و بعد از آن هم اجازه ی برگشت به کشور خود را نداشته و در بعضی از کشورها هم به مدت نامعلوم در کمپ های عمومی به سر برده و زندگی سختی را تجربه خواهند کرد و حتی بعضی از اشخاص به این نتیجه و حکم دادگاه مورد نظر نمیرسند. پس با این توضیحات منطقیست که افراد به این سو کشیده نشده و این نوع مهاجرت را انتخاب نکنند.

 1. Avatar of مدیر وب سایت
  Sirous
  ۶ تیر ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۸ | #1

  سلام وعرض ادب من سیروس 37ساله ساکن اصفهان که دوتا فرزند دارم یکی دختر 8 ساله ویک پسر 13 ساله به دلیل مشکل اقلیت دینی که دارم میخوام به دانمارک مهاجرت کنم لطفا راهنمایم کنید

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۲ مهر ۱۳۹۵ در ۱۴:۲۷ | #2

   میتونید با اخد ویزای توریستی برید و درخواست اقامت کنید

 2. Avatar of مدیر وب سایت
  Sirous
  ۶ تیر ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۱ | #3

  ممنون

 3. Avatar of مدیر وب سایت
  حمید
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ در ۲۲:۱۷ | #4

  با عرض سلام بنده پسرجوان مجرد ۲۷ ساله بخاطر علاقه به کشور دانمارک میخواستم به دانمارک مهاجرت کنم لطفا من راهنماهی کنید مدرک دیپلم مکانیک ومدرک آرایشگری دارم

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ در ۰۹:۲۵ | #5

   سلام بله میتونیم کمکتون کنیم با ۱۵ میلیون تا۴۰ میلیون و طی مدت ۶ ماه نهایت ۱ سال
   برای مشاوره کامل با دفتر تماس بگیرید

 4. Avatar of مدیر وب سایت
  شكيب
  ۱۰ مهر ۱۳۹۶ در ۰۰:۱۲ | #6

  سلام
  من ٢۶ سالمه و مدرک کارشناسی مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد دارم اگه بخوام به دانمارک مهاجرت کنم چقد باید سرمایه داشته باشم؟؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۱ مهر ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۰ | #7

   چه طریقی؟ برای مشاوره لطفا با دفتر تماس بگیرید

 5. Avatar of مدیر وب سایت
  Payman
  ۱۵ مهر ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۱ | #8

  سلام. من ۲۸سالمه و مجردم. لیسانس عمران دارم. به کار عکاسی و نجاری هم کاملا واردم. رشته ورزشی من هم شنا بوده. برای رفتن به دانمارک و اقمت و تابعیت چه راهی برای من پیشنهاد میکنید؟ ممنون از شما

  • Avatar of مدیر وب سایت
   empad
   ۱۴ آبان ۱۳۹۶ در ۱۴:۱۸ | #9

   برای شما میتونیم ویزا بگیریم و برای اقامت یه سری مدارک اقامتی در اختیارتون بذاریم

 1. بدون بازتاب