خانه > مهاجرت, مهاجرت به فرانسه > شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسهReviewed by مدیر وب سایت on Mar 9Rating:

شرایط زندگی در فرانسه

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی؛ فرانسه بزرگ‌ ترین کشور اروپای غربی و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا در مرز زمینی مشترک است.

 

فرانسه

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو نیز است. مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و وسیع‌ترین کشور اروپای غربی است (یک سوم وسعت ایران) و منطقه دریایی گسترده‌ای را دارا است. (منطقه اقتصادی که در ۱۱میلیون متر مربع گسترده شده‌است).

سطح فرانسه  به یک شش‌ضلعی شباهت دارد.بر اساس آخرین تقسیمات کشوری فرانسه به ۲۲ناحیه تقسیم شده‌است و از ۹۶شهرستان (یا دپارتمان) تشکیل گردیده که زیر نظر دولت مرکزی اداره شده و تحت نظارت شورای انتخابی محلی فعالیت می‌نمایند. هر ناحیه به کانتون‌ها و بخش‌هایی تقسیم شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار می‌باشد.

فرانسه از آب و هوایی معتدله و چهار فصل برخوردار است که بر حسب نواحی کمی متفاوتند :

برتانی و نورماندی:

آب و هوای اقیانوسی مرطوب (زمستان ملایم ۷درجه و تابستان خنک ۱۶درجه)

اکیتن :

آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه‌ای (زمستان ۵درجه و تابستان ۲۲درجه با بارانهای زیاد در بهار)

شرق و شمال غرب :

آب و هوای نیمه ‌قاره‌ای زمستان سرد و برفی : (۱درجه و تابستان گرم و توفانی: ۲۰درجه)

جنوب :

آب و هوای مدیترانه‌ای (زمستان ملایم ۶درجه و تابستان گرم: ۲۰درجه)

ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی، زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوت های بزرگ بسته به دامنه‌ها و عوامل ریز آب و هوایی است.

فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل می‌شود. دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکت های بزرگ، بانک ها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام نمود. اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌ کوم، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.بخش ارتباطات راه دور برای بخش خصوصی به تدریج آزاد شده‌ است. رهبران فرانسوی نظام سرمایه‌داری را می‌پذیرند که در آن عدالت اجتماعی از طریق قوانین، سیاستهای مالیاتی و تأمین اجتماعی اعمال می‌شود و اختلاف درآمد و تأثیر بازار آزاد بر بهداشت و رفاه عمومی را کاهش می‌دهد.

اطلاعات به روز شده :

فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی . پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵میلیون نفر و واحد پول آن یورو است.

فرانسه

فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و بعد از اکراین دومین کشور بزرگ قارهاروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک،  لکرامبورگ ، آلمان ، سوئیس ، ایتالیا ، موناکو ، آندورا واسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی 8 و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد دو دارای حق وتواست. فرانسه یک کشور دارای تسلیحات هسته ای است.

حدود ۶۴درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸درصد بدون دین، و ۳درصد پروتستان هستند. فرانسه کشوری سکولار است که در آن دین به طور کامل از سیاست جداست.

طی ۵۰۰سال گذشته فرانسه از قدرت‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اروپا و دیگر بخش‌های جهان نفوذ سیاسی داشته‌است. در خلال سده‌های ۱۷و ۱۸میلادی، فرانسه بخش‌هایی از شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا را مستعره خود ساخت و در سده نوزدهم و اوایل سده بیستم با گسترش مستعمراتش دومین امپراتوری بزرگ استعماری را در جهان تشکیل داد.

نظام آموزش عالی فرانسه

در نظام آموزش عالی فرانسه مطابق قانون مصوب ۲۶ ژانویه  ۱۹۸۴ ، از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ، تحت عنوان مراکز عمومی آموزشی با ویژگی های علمی ، فرهنگی و حرفه ای یاد می شود . رشته های مختلفی در دانشگاه های کشور فرانسه ارائه می شود که هر یک در واحد های آموزشی و تحقیقاتی جداگانه ای بر رشته های خاص آموزشی متمرکز شده و اهداف عمومی خاصی را دنبال می کند . دانشگاه های کشور فرانسه ، بر موسسات ، کالج ها ، دپارتمان ها ، کتابخانه ها ، و مراکز تحقیقاتی که توسط شورای نظارت دانشگاه ها نظارت و بررسی می شوند، مشتمل می شود . هر بخش از دانشگاه های کشور از اساسنامه و ساختار خاص برخوردار هستند.

به طور کلی در فرنسه ۸۴ دانشگاه و ۲۳۲ کالج در سراسر کشور فرانسه فعالیت می کنند .آموزش عالی در فرانسه ، مجموعه دانشگاه ها پذیرای تعداد ۲۲ هزار دانشجو و ۷۰ مدرس است .

تحصیل در فرانسه

این کشور در دسته کشور هایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد. این کشور دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی می باشد که تحصیل در همه آنها به صورت رایگان می باشد و نکته حایز اهمیت این است که تدریس در این دانشگاه ها به صورت زبان فرانسوی می باشد .

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه ها باید مسلط به این زبان باشند و امتحان TCF یا DELF  را گذرانده باشند. امتحان  TCF، سال 2سال  اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت اما امتحان DELF ، اعتبار آن پایان نخواهد یافت و در نهایت حداقل مدرکی که شما به آن احتیاج خواهید داشت مدرک B1  می باشد اما این مدرک نیز به تنهایی برای تحصیل در دانشگاه کافی نیست.

نکته دیگر که ذکر آن مهم است, این است که این کشور برای مقطع لیسانس به سختی ویزا می دهد به همین دلیل توصیه می شود عزیزانی که آخرین مدرک تحصیلی آنها دیپلم می باشد کشور دیگری را برای تحصیل انتخاب کنند. اما کسانی که در آخرین سال های مقطع لیسانس می باشند این امکان وجود دارد که برای فوق لیسانس اقدام نمایند.

فرانسه

تحصیل در این کشور شامل مقاطع فوق لیسانس و دکترا است.  فوق لیسانس در این کشور شامل دوره های یک ساله ( معادل فوق لیسانس ایران ) و دوره های 2 ساله ( 1 سال فوق لیسانس و 1 سال پیش دکترا ) می باشد که بعد از گذراندن آن می توانند وارد مقطع دکترا شوند و در حال حاضر دوره دکترا 3 سال می باشد که بیشتر شامل  Reaserch و تحقیق می باشد

شرایط اقامت در این کشور به این صورت می باشد که شخصی اگر 7 سال به طور متوالی در آنجا باشد ( تحصیلی ، کار و … ) می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید و بعد از یک هفته ورود به این کشور مقیم آنجا محسوب خواهد شد . هم چنین شخص در حین تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی 20 ساعت در هفته حق کار دارد که اگر در این دوره کارفرما شخص را بیمه کند به محض بیمه کردن کار فرما ، اقامت دائم را می گیرد.

هزینه ها در این کشور به دلیل رایگان بودن دانشگاه ها در حد متعادل است .بسته به اینکه تحصیل در کدام  یک از شهر های این کشور باشد ، هزینه ها متفاوت می باشد . این هزینه ها در پاریس ماهی 900 یورو به بالا خواهد بود و در شهرستان های آن از 700 یورو به بالا هزینه ها شروع خواهد شد.

شرایط تحصیل در کشور فرانسه

دوره های تحصیلی در دانشگاههای کشور فرانسه به شرح ذیل می باشد:

دوره Licence:

شامل L1,L2 ,L3  می باشد. نظام آموزشی فرانسه  سالانه است و دانشجویان در هر سال تعداد خاصی واحد می گذرانند.

(موسسه حقوقی گروه وکلای یاسا برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

دوره Master:

این دوره شاملMaster1 وMaster2 می باشد و دانشجو می تواند بطور جداگانه هر دوره را گذرانده و مدرک مورد نظر را در یافت نماید.

(موسسه حقوقی گروه وکلای یاسا  برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

دوره Doctorate:

این دوره سه سال به طول می انجامد و شامل پژوهش می باشد.

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد ممکن می باشد.هر دانشجو می تواند در رشته ای که فارغ التحصیل شده  و یا رشته های مرتبط به آن ادامه تحصیل دهد.

شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰ روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

دانشجو موظف است در امتحانی به نام TCF  که در بخش فرهنگی سفارت برگزار میشود شرکت نموده تا سطح زبان مربوطه مشخص شود. در واقع مهمترین بخش اخذ پذیرش دانشجویی ، تسلط به زبان فرانسه و کسب نمره مربوطه ( حداقل سطح B2  ) می باشد.

(موسسه حقوقی گروه وکلای یاسا برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

تذکر مهم :

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش لزوما بایستی ترجمه رسمی به زبان فرانسه توسط مترجم معتمد سفارت شده و شناسنامه ایرانی و مدارک تحصیلی و ریز نمرات علاوه بر ترجمه رسمی به تایید سفارت فرانسه نیز برسد.

اطلاعات به روز شده :

فرانسه کشوری است که با توجه به اینکه تحصیل در آن به صورت رایگان است ، همه ساله افراد بسیاری خواهان تحصیل در کشور فرانسه می باشند، اما کشور فرانسه برای مهاجرت تحصیلی دشواری های خود را دارد ، بر فرض مثال تحصیل در کشور فرانسه تنها به صورت زبان فرانسه امکان پذیر می باشد و با اینکه ویزای تحصیلی همراه با کار داده می شود اما عملا امکان کار در این کشور وجود ندارد.

فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه در سه مقطع تحصیلی ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا) امکان پذیر می باشد، اما قابل ذکر است که در مقطع لیسانس ویزا به افراد تعلق نخواهد گرفت، بنابراین به متقاضیان کشور فرانسه که دارای مدرک دیپلم می باشند پیشنهاد می گردد که وارد مقطع لیسانس در کشور خود شوند و این مقطع را در کشور خود بگذرانند و برای مقطع فوق لیسانس برای کشور فرانسه اقدام نماییند تا وقت و سرمایه تان تلف نگردد.

شایان به ذکر است که کشور فرانسه کلیه دانشگاه ها و مراکز آموش عالی کشور ایران را قبول دارد بنابراین مشکلی از نظر پذیرش دانشجو با توجه به دانشگاه وجود نخواهد داشت.

همان طور که در فوق توضیح داده شد در مقطع لیسانس شانس ویزا پایین می باشد اما هر چه مقطع تحصیلی بالا تر برود شانس ویزا بیشتر خواهد شد و برای اخذ ویزا و همچنین پذیرش در دانشگاه داشتن مدرک زبان فرانسوی ( TCF و یا DElF  فرانسه) و دانستن زبان فرانسه به همراه مدرک B1الزامی می باشد،اما مدرک B1مدرک کافی برای ورود به دانشگاه نخواهد بود اما اخذ ویزا از طریق آن امکان پذیر می باشد. امتحانات مربوط به مدارک زبان فرانسوی در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در روز و تاریخ خاصی که خود سفارت اعلام می دارد ،برگزار می گردد.

امتحانTCF  ، دوسال اعتبار خواهد داشت که بعد از این مدت اعتبار آن از بین خواهد رفت اما امتحانDELF ، اعتبار آن پایان نخواهد یافت.

مقطع لیسانس در کشور فرانسه چهار ساله می باشد و فوق لیسانس نیز شامل دوره های یک ساله ( معادل فوق لیسانس ایران ) و دوره های دو ساله ( یک سال فوق لیسانس و یک سال پیش دکترا ) می باشد که بعد از گذراندن می توانند وارد مقطع دکترا شوند و در حال حاضر دوره دکترا در کشور فرانسه سه ساله می باشد که بیشتر شامل Reaserch  و تحقیق می باشد.

شروع اولین اقدام برای اخذ پذیرش ماه فوریه ( بهمن ماه ) بوده و جواب نهائی در ماه ژوئیه ( تیر ماه ) از طرف دانشگاه صادر خواهد شد با احتساب اقدام برای ویزای دانشجویی که حداکثر ۷۰روز به طول می انجامد ، دانشگاه های فرانسه در ماه سپتامبر هر سال پذیرای دانشجویان خواهند بود.

ذکر این نکته ضروری است که ویزای همراه به همراهان افرادی که مایل به تحصیل در کشور فرانسه می باشند تعلق نخواهد گرفت و این از نقاط ضعف ویزای کشور فرانسه می باشد.

هم چنینن برای فراگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه در حال حاضر این امکان وجود دارد که از طریق دوره های زبانی که در دانشگاه سوربن فرانسه برگذار می گردد ، اقدام شود و در حال حاضر نیز به این دوره ها ویزا تعلق خواهد گرفت.

برای تبدیل ویزا توریستی به تحصیلی یا هر نوع ویزای دیگر ، اگر افراد در فرانسه مستقر باشند ، حتما باید به کشور خود بازگردند و این تبدیل را انجام دهند. بنابراین امکان تبدیل ویزا در خود کشور فرانسه وجود نخواهد داشت.

مهاجرت کاری به فرانسه

به متقاضیان کار در کشور فرانسه ویزا تعلق نخواهد گرفت، بنابراین کشور فرانسه به نیروی مهاجر خارجی برای کار احتیاج نخواهد داشت، اما در زمانی که افراد از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شود در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که افراد می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، مثلا می توانند در شرکتی به صورت نیمه وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.

بنابراین کشور فرانسه به طور مستقل به افراد ویزای کارفرانسه نخواهد داد مگر اینکه افراد در کشور فرانسه همزمان با کار نیمه وقت ، در دانشگاه های فرانسه تحصیل کنند.

اصولا زمانی که افراد با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند ، مانند سایر کشور های اروپایی در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و درمقطع دکترا 30 ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مانعی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه افراد در کشور فرانسه در نظر گرفته شده است از ساعتی 10 یورو به بالا می باشد.

تنها از یک طریق می توان ویزای تحصیلی به همراه کار را تبدیل به اقامت دائم کرد و آن این است که افراد در حال تحصیل اگر بتوانند که کاری را پیدا کنند که کار فرما آنها را بیمه کند بعد از اتمام تحصیل، میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

هزینه زندگی در فرانسه

سیستم آموزش رایگان دانشگاه های فرانسه  ما را بر آن داشت که دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی را به استفاده از امکانات این کشور ترغیب نماییم ،اما سیستم رایگان بدین معنی است که دانشجو تنها هزینه های ثابت نام را که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو در سال است را می پردازد که این مبلغ با توجه به مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر است.

با این که تحصیل در کشور فرانسه به صورت رایگان می باشد اما هزینه های زندگی در کشور فرانسه به نسبت سایر کشورهایی که تحصیل در آنها به صورت رایگان است بالا می باشد.

هزینه تحصیل در کشور فرانسه درهردو مقطع فوق لیسانس و دکترا به صورت کاملا رایگان می باشد اما هزینه های زندگی در پاریس ماهی 900 یورو به بالا و در شهرستان ها 700 یورو به بالا می باشد.

لازم به ذکر است که 70 درصد هزینه های ذکر شده مربوط به مسکن می باشد که بسیار هزینه بالایی است بنابراین دولت فرانسه برای رفع این مشکل تصمیمی اتخاذ کرده است و آن این است که در کشور فرانسه سازمان هایی به نام CAF  وجود دارد که پس از اقامت در کشور فرانسه ، این سازمان ها مقداری از هزینه های مسکن را پوشش می دهند.

چهار روش برای گرفتن اجازه اقامت دائم در فرانسه هست که البته با شهروندی فرانسه فرق میکنه. با گرفتن اقامت دائم میشه در فرانسه زندگی و کار کرد.
1- افرادی که در فرانسه بدنیا می آیند می توانند در 18 سالگی ملیت فرانسوی میگیرند.
2- افرادی که یکی از پدر یا مادر آنها فرانسوی ( یا قرار است فراسوی شود ) است و خارج از فرانسه بدنیا آمده اند.
3- افرادی که بیشتر از پنج سال در فرانسه اقامت داشته باشند می توانند برای اقامت فرانسه اقدام کنند. البته این دوره برای افرادی که یک دوره دوساله تحصیلی ( مانند کارشناسی ارشد ) را در یک دانشگاه فرانسوی تمام کرده باشند به دو سال کاهش پیدا میکند.
4- از طریق ازدواج با یک فرانسوی بعد از 4 سال می توان تقاضای ملیت فرانسوی کرد.
آیا اقامت دائم در فرانسه از طریق خریدن ملک یا خانه امکانپذیر است ؟ 
طبق قوانین حال حاضر این امکان وجود ندارد. همانطور که در این فروم (اقامت فرانسه از طریق خرید ملک) نوشته شده است، بدون داشتن اقامت معمولی ( دانشجویی یا کار )‌نمی توانید در بیشتر کشورهای اروپا خانه را بخیرد. در ضمن اینکه در حال حاضر قانونی در این مورد وجود ندارد. به هر حال اگر شرکتی یا وکیلی هم ادعا کرد که اینکار را می تواند انجام دهد باید دقت کنید که هزینه کار را بعد از پایان کار بدهید یا حداقل زمانی بدهید که از نتیجه کار مطمئن هستید.

بهترین روش برای زندگی در فرانسه این است که بصورت دانشجوئی وارد فرانسه شده و در نهایت وارد بازار کار شده و بعد از مدتی تقاضای اقامت کنید. البته امکان اینکه از طریق ثبت شرکت و کار در فرانسه هم بتوانید اقامت فرانسه را بگیرد هم وجود دارد. اما بدلیل محدودیتهای زیاد آن تقریبا برای بیشتر افراد قابل استفاده نیست.

اما لازم نیست نگران باشید, شما بدون داشتن هرگونه شرایط لازم نیز میتوانید اجازه اقامت را با کمک شرکت مهاجرتی پدیده نوین اخذ نمایید.

 1. ۹ آبان ۱۳۹۵ در ۱۵:۱۴ | #1

  با سلام و خسته نباشيد.

  ينده وحيد هروي ، متولد 1360 و متاهل ميباشم.
  فارغ التحصيل رشته گرافيك و كار در همين زمينه از سال 1381
  لطفا جهت مهاجرت به فرانسه يا هر گونه كشور مرتبط با شرايط خانوادگي و كاري
  بند را توضيح دهيد.

  ممنون از مشاوره و همراهيتون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۹ آبان ۱۳۹۵ در ۱۶:۱۸ | #2

   سلام
   اول باید بفرمایید چه مدارکی دارید و از چه طریقی میخواید اقدام کنید
   لطفا برای مشاوره حضوری تماس بگیرید

 2. Avatar of مدیر وب سایت
  عبداله یگانه
  ۲۳ آبان ۱۳۹۵ در ۲۲:۲۵ | #3

  سلام من قصد اقامت دایم هلند پرتغال انگلیس سوئد دانمارک یا یک کشور خوب اروپایی دارم 46 سال دارم فوق دیپلم حسابداری دارم تا چند ماه دیگه لیسانس میگیرم متاهل هستم اما مدت 7 سال هست متارکه هستم آیا راهی برای اقامت دایم من هست لطفا کمکم کنید

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۶ آبان ۱۳۹۵ در ۱۲:۱۸ | #4

   سلام
   بله، لطفا تماس بگیرید

 3. Avatar of مدیر وب سایت
  ساناز
  ۲۸ آبان ۱۳۹۵ در ۲۲:۳۶ | #5

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق هستم و قصد دارم تحصیل در فرانسه را دوباره در مقطع ارشد اغاز و تا پسا دکتری ادامه دهم سوال من این است که چطور اقامت دائم بگیرم و شرایط کار با توجه به رشته ام چطور است؟؟؟؟؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۹ آبان ۱۳۹۵ در ۱۴:۴۳ | #6

   سلام
   از طریق تحصیلی امکان گرفتن اقامت دائم رو ندارید
   برای اقامت دائم باید از راههای دیگه اقدام کنید

 4. Avatar of مدیر وب سایت
  به ناعلیرضا عزیزی
  ۲۹ آبان ۱۳۹۵ در ۲۰:۰۳ | #7

  به نام خدا اگر بخواهیم برای مهاجرت برویم اولین اقدام باید به کجا باشد

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲ آذر ۱۳۹۵ در ۱۴:۲۸ | #8

   شما اول تشریف بیارید برای مشاوره حضوری

 5. Avatar of مدیر وب سایت
  sahar
  ۱ آذر ۱۳۹۵ در ۲۳:۳۸ | #9

  سلام رشته من معماری است و میخوام ویزا تحصیلی بگیرم و امسال تازه دیپلم میگیرم میشه برم چجوریه ?

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲ آذر ۱۳۹۵ در ۱۴:۲۶ | #10

   سلام
   چه کشوری؟ شرایط تحصیلی در هر کشوری متفاوت هستش

 6. Avatar of مدیر وب سایت
  مهرداد
  ۸ آذر ۱۳۹۵ در ۲۳:۴۰ | #11

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک دارم از دانشگاه آزاد قزوین
  میخواستم ببینم آیا میشه فوق لیسانس و دکترا رو در رشته روابط بین الملل یا هر رشته ای در مجموعه علوم سیاسی در دانشگاه های فرانسه ادامه بدم
  و آیا با تحصیل تا مقطع دکترا و یا فوق دکترا در دانشگاه های فرانسه و کار کردن طی مدت تحصیل در فرانسه امکان گرفتن اقامت فرانسه را خواهم داشت؟
  ضمنا با توجه به ساعت کار ذکر شده قانونی در فرانسه حین تحصیل میتوان مخارج زندگی یک نفره را تامین کرد؟
  ببخشید سوالات زیاد شد
  با تشکر فراوان

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۱ آذر ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۷ | #12

   سلام
   بله امکان گرفتن پذیرش هست ولی به اقامت دائم ختم نمیشود و در مقطع دکترا میشه ۳۰ ساعت در هفته کار کرد که بستگی به نحوه زندگی شما دارد

 7. ۱۱ آذر ۱۳۹۵ در ۲۳:۲۶ | #13

  سلام من ۲۸ سال سن دارم دیپلم رشته تجربی ۲۰۰ میلیون تومن سرمایه دارم میخواستم ببینم میتونم در یکی از کشور های خوب اروپا اقامت بگیرم در ضمن. بنده مجرد هستم

 8. Avatar of مدیر وب سایت
  نرگس
  ۱۹ آذر ۱۳۹۵ در ۱۶:۴۸ | #14

  سلام
  من ۳۳ سال دارم وکیل پایه یک هستم متأهل و دارای یک فرزند نیز میباشم
  کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارم علاقه مند هستم که هم دکتری رو بخونم هم برای کار به فرانسه مهاجرت کنم برای داشتن همین شغل در فرانسه چقدر شانس دارم

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۰ آذر ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۰ | #15

   باید اول مدرک حقوق از دانشگاه فرنسه بگیرید که بتونید مشغول به کار بشید

 9. Avatar of مدیر وب سایت
  نرگس
  ۲۰ آذر ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۰ | #16

  دوباره سلام
  یعنی اول باید دکتری پذیرش بشم وقتی درسم تموم شد برای وکالت در آنجا اقدام کنم؟
  اگر فقط مدرک دکتری برای فرانسه باشه کافیه؟
  با فرض پذیرش در دکتری تا پایان دوره و جذب بازار کار شدن چقدر زمان میبره؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۱ آذر ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۰ | #17

   شما باید دوره حقوق همون کشور رو داشته باشید تا مجاز به کار باشید

 10. Avatar of مدیر وب سایت
  محمد محجوب مقدس
  ۲۱ آذر ۱۳۹۵ در ۱۵:۵۰ | #18

  با سلام اینجانب در کشور فرانسه به دنیا آمده ام و هماکنون ۳۲ سال سن دارم و به دلیل کار پدرم آنجا به دنیا آمدم و در سن ۴ سالگی به ایران بازگشتم و مجددا در سن ۱۳ تا ۱۷ سالگی در آن کشور زندگی کردم ولی هماکنون از ۱۷ تا ۳۲ سالگی در ایران هستم و قصد دارم اقامت دائم فرانسه را بگیرم و تنها مدرکم گواهی تولد و شناسنامه ایرانی که در آن محل تولد پاریس قید شده است لطفا مرا راهنمایی فرمایید

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۲ آذر ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۷ | #19

   با گرفتن وکیل این امر برای شما امکانپذیر است

 11. Avatar of مدیر وب سایت
  عبدالزهرا
  ۲۶ آذر ۱۳۹۵ در ۱۴:۱۲ | #20

  باسلام
  بنده دارای کارشناسی حقوق هستم متاهل وئهمسرم وکیل پایه دادگستری ویک فرزند دارم برای ادامه تحصیل درمقطع ارشد وگرفتن اقامت دایمی چه راهکاری وجود دارد؟ممنون میشم پاسخ دهید

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۸ آذر ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۰ | #21

   با سلام
   از طریق یه سری مدارک اقامتی برای شما امکانپذیر است

 12. Avatar of مدیر وب سایت
  احمد
  ۸ دی ۱۳۹۵ در ۰۰:۰۴ | #22

  باسلام
  میخواستم بدونم برای ما دانشجوها دقیقا چه فرصت های شغلی در حین تحصیل وجود داره ؟ میتونیم بعنوان ی مترجم یا آموزش دهنده ی زبان فارسی کار کنیم ،منظورم همون ۲۰ ساعت کاره دانشجویی در هفته هستش؟ و لطفا بگید اگر مثلا دیپلم جوشکاری یا نجاری از ایران بگیریم میتونیم اونجا در همون ۲۰ ساعت ازش استفاده کنیم ؟ و چقد حقوق در ساعت میگیریم؟
  با تشکر ممنون میشم جواب بدید
  با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۸ دی ۱۳۹۵ در ۱۳:۱۲ | #23

   کشورها با هم متفاوت هست ولی متوس مقطع ارشد ۲۰ ساعت در هفته و ۶۵۰ یورو در ماه هستش

 13. Avatar of مدیر وب سایت
  احمد
  ۱۰ دی ۱۳۹۵ در ۱۳:۰۳ | #24

  خیلی ممنون

 14. Avatar of مدیر وب سایت
  مانا
  ۱۰ دی ۱۳۹۵ در ۲۱:۱۸ | #26

  من فرانسه دانشجو هستم آیا در صورت اتمام تحصیل اگر کارپیدا نکنم راه دیگه ایی که اقامت فرانسه رو بگیرم چیه میشه با خرید منزل یا …..

 15. Avatar of مدیر وب سایت
  زانیار
  ۱۳ دی ۱۳۹۵ در ۱۶:۴۶ | #28

  سلام
  من فوق دیپلم مکانیک دارم و متاهل هستم الان هفت ساله دارم در این رشته تدریس میکنم و میخوام در یکی از کشورهای اروپایی اقامت بگیرم لطفا راهنمایی کنید . ممنون.

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۴ دی ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۹ | #29

   سلام
   از طریق مدارک اقامتی امکانپذیر است
   بری مشاوره حضوری لطفا تماس بگیرید

 16. Avatar of مدیر وب سایت
  دانيال
  ۱۴ دی ۱۳۹۵ در ۲۰:۱۳ | #30

  سلام
  من متولد ١٣۶٣ هستم و دانشجوی ترم اخر دکتری متالورژی و همزمان به مدت ۵ سال سابقه کار در شرکت نفت دارم
  متاهل هستم و یک فرزند دارم
  از چه طریقی می توان اقامت کشور فرانسه و یا سوییس رو گرفت؟؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۵ دی ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۵ | #31

   سلام
   شما با تکمیل مدارک میتونید از طریق کاری اقدام کنید که البته ریسک هم داره
   لطفا برای مشاوره کامل و معرفی راه های دیگه برای مشاوره حضوری تشریف بیارید

 17. Avatar of مدیر وب سایت
  سهيل
  ۱۹ دی ۱۳۹۵ در ۱۴:۴۶ | #32

  سلام دفتر در پاریس دارین و تلفن ؟ بتونم تماس بگیرم وقت حضوری داشته باشم!

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۰ دی ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۰ | #33

   پاریس دفتر نداریم
   در قسمت تکماس با ما شماره های دفتر تهران هست

 18. Avatar of مدیر وب سایت
  اميد
  ۲۱ دی ۱۳۹۵ در ۱۸:۳۴ | #34

  سلام امید هستم ٢۵ ساله دارای فوق لیسانس ژنتیک و متاهل هستم شرایط من رو چطور میبینید برای ادامه تحصیل در پاریس ؟
  واین که ایا در فرانسه فقط میشه به زبان فرانسه ادامه تحصیل داد ؟

 19. Avatar of مدیر وب سایت
  09153072854
  ۲۶ دی ۱۳۹۵ در ۲۳:۳۷ | #35

  سلام من مهری هستم
  ایا سفارت فرانسه اقامت از طریق تمکن مالی می دهد اگر وجود دارد چه شرایطی باید داشته باشیم
  ایا برای اقامت دایم نیاز است که فرزندانم در فرانسه حتما تحصیل نمایند
  با احترام

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۷ دی ۱۳۹۵ در ۱۵:۲۷ | #36

   سلام
   شما از طریق کار یا مدارک اقامتی میتونید اقامت بگیرید

 20. ۲ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۸ | #37

  سلام
  میخواستم.بدونم اولین گام برای تحصیل در فرانسه چیه،با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۹:۵۵ | #38

   سلام
   این کاملا به شما و رشتتون بستگی داره

 21. Avatar of مدیر وب سایت
  اشکان ملکیاری
  ۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۳:۴۴ | #39

  سلام مدت ۲۰ سال است شغل من ساخت استخرو سونا وجکوزی است .دیبلم هم ندارم. متاهلم و دوتا بسر دارم که زمین شناسی میخوانند. ایا میتوانم برای کار و زندگی به فرانسه بروم ؟؟ ممنون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۵:۲۲ | #40

   سلام
   بله ولی نه از طریق کار یا تحصیل
   برای مشاوره رایگان لطفا تماس بگیرید

 22. Avatar of مدیر وب سایت
  shahab
  ۹ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۳ | #41

  سلام
  من شهاب متولد ۱۳۶۳ و دانشجوی PhD poultry science هستم. متاهل بدون فرزند
  سابقه ۵ سال با بیمه و رشته مرتبط
  برای Postdoc می تونم اقدام کنم؟
  هزینه هام با کار ۳۰ ساعت در هفته تامین میشه؟
  خنمم را میتونم ببرم یا خیر؟
  راهنمایی بفرمایید لطفا تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۳:۲۵ | #42

   سلام متاسفانه ما اقدام نمیکنیم

 23. Avatar of مدیر وب سایت
  محمد رضا
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۰:۲۴ | #43

  سلام
  من ویزای ۶ ماهه مولتی فرانسه دارم اگر بخوام در فرانسه اقامت داشته باشم و کار کنم باید چکار کنم ؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۷ | #44

   نیاز به اجازه کار دارید که با ویزای کار یا اقامت دائم امکانپذیره
   شما میتونید بر اساس یه سری مدارک اقامتی، اقامت دائم سوئد رو داشته باشید

 24. Avatar of مدیر وب سایت
  الهه کریمی
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۱:۵۲ | #45

  سلام من رشته ی پرستاری میخونم وتا یکسال دیگه لیسانس میگیرم ومیخوام ارشد و دکترا رو توی فرانسه ادامه بدم.میشه راهنمایی کنید چطوری اقدام بکنم؟ممنونم

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۰ | #46

   متاسفانه تحصیلی انجام نمیدیم

 25. Avatar of مدیر وب سایت
  جواد
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۴ | #47

  سلام من دانشجو زمین شناسی مقطع کارشناسی از شهید بهشتی هستم قصد دارم ارشد هم تو همین ایران بخونم
  ولی برا ادامه میخوام که به فرانسه مهاجرت کنم
  میخواستم بدونم شرایط شغلی و تحصیلی تو فرانسه چجوریه
  اقامت دائم در این کشور میتونم بگیرم؟
  با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۶ | #48

   اقامت از طریق تحصیل موقت است

 26. Avatar of مدیر وب سایت
  Mahla mtb
  ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۵ | #49

  سلام ببخشید
  من ۱۷ سالمه
  دیپلم ۳ساله معماری دارم تو ایران
  و الان اینجا دانشجو هستم
  ترم ۱ معماری برای فوق دیپلم میخونم
  میخاستم ببینم
  برای مهاجرت به فرانسه
  ویزای تحصیل شرایط چجوریه؟
  اگر فوق دیپلم رو بگیرم خوبه یا نه با دیپلم؟ رشته تحصیلی اونجا خیلی مهم نیست برام فقط میخوام هزینه اش بالا نباشه من تنها میخوام برم حدودا هزینه اولیه چقدر میشه؟ با کار کردن در اونجا میتونم هزینه هامو در بیارم؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۴ | #50

   به زبان فرانسه رایگان هستش فقط اینکه شما نیاز به فوق دیپلم دارید

 27. Avatar of مدیر وب سایت
  ماهایا
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۱:۰۸ | #51

  سلام اگر شخصی به زبان فرانسوی مسلط باشه و از ۱۹ سالگی بخواد شهروند اونجا بشه یعنی دینش رو هم به دین رسمی اونجا (مسیحی کاتولیک) تغعیر بده عایا شانسی برای اقامت دایم داره و اگر با یک شخص فرانوسوی ازدواج کنه میتونه یک شهروند اروپایی بشه؟؟؟

 28. Avatar of مدیر وب سایت
  sorena
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۷ | #53

  سلام خسته نباشید لطفا بگید هزینه خرید تابعیت فرانسه چقدره؟لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۵:۴۹ | #54

   بستگی به شرایط داره که بین ۱۲ تا ۴۷ میلیون هستش

 29. Avatar of مدیر وب سایت
  nooshin
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ در ۲۱:۲۱ | #55

  سلام عرض شد سوال داشتم ازتون .اگر من بخوام بعد از کنکور برای دانشگاه و دانشکده وارد کشور فرانسه و پاریس بشم و یا در مدارس شبانه روزی یا اقامت بگیرم به همراه پدر و مادرم باید چکار کنم؟راه چاره چیه؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۵:۳۷ | #56

   متاسفانه پدر و مادر به عنوان همراه نمیتونن بیان

 30. Avatar of مدیر وب سایت
  علی
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۷:۵۷ | #57

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر پزشکی هستم و میخوام تخصص رو در فرانسه بگیرم و بعدشم اقامت دائم.آیا این امکان برام وجود داره؟

 31. Avatar of مدیر وب سایت
  mojgan
  ۶ فروردین ۱۳۹۶ در ۲۰:۱۵ | #58

  ba salam mikhastam bedanam ke

  man eghamate va meliat france ra daram mikhastam ba shakhsi dar iran ezdevaj konam vali dar hale hazer nemitavanam be iran biayam va va bikar hastam ,aya agar farancavi basham va bikar mitavanam baraye shohare ayaaaandam eghamat inja ra begiram?? MERCI AZ RAHNAMII SHOMA

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۱ | #59

   سلام
   با کمک وکیل در فرانسه بله

 32. Avatar of مدیر وب سایت
  مهرداد
  ۷ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۵:۳۲ | #60

  سلام بنده کترشناسی ارشد حقوق از دانشگاه تهران دارم و میخام برای مقطع دکترا برم فرانسه. آیا شانسم خوبه؟ الان سربازم و قصد فراگیری زبان تا ۲ سال آینده دارم. پقدر برای رفتن باید سرمایه داشته باشم؟ ممنون میشم پاسخمو بدین

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۷ | #61

   سلام باید کارشناسی ارشد با فاند پذیرش بگیرید

 33. Avatar of مدیر وب سایت
  محمد
  ۹ فروردین ۱۳۹۶ در ۰۰:۰۴ | #62

  سلام
  بنده مهندس نفت هستم.
  از انجا که فرانسه از کشورهایی است که حقوق خوبی به مهندسان نفت میدهد ( در بعضی مقاله خارجی و داخلی خوانده ام ۴٠ هزار دلار ماهیانه) میخواسنم بدونم میتونم بروم در پاریس و مشغول به کار شوم؟ به زبان انگلیسی نسبتا مسلطم و ٢۶ سال سن دارم و میتوانم با همسر و پدر مادر خود هم بروم؟ لطفا برام توضیح دهید ممنون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۴ | #63

   بله در صورت دعوت به کار این مهم برای شما میسر میشود

 34. Avatar of مدیر وب سایت
  سهیل
  ۹ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۹ | #64

  سلام.وقتتون بخیر.بنده فوق لیسانس نفت از دانشگاه امیر کبیر هستم.دارای مدارک تافل و جی آر ای میباشم.متاهل هستم.میخواستم برای دکترای mba اپلای کنم.آیا بعد از مدت تحصیل در فرانسه میتونم اقامت دائم بگیرم؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۳ | #65

   در صورت دعوت به کار بله

 35. Avatar of مدیر وب سایت
  بهزاد
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۲۰:۲۰ | #66

  سلام
  وقت به خیر

  میخواستم بدونم جهت اقامت یک کشور اروپایی مثل هلند ، فرانسه ، سوییس میتوانید کمک کنید؟

  چه شرایطی باید داشت ؟
  سنن ۳۸ ساله و مدرک تحصیلی دیپلم .
  میزان سرمایه میبایست چه قدر باشد ؟
  با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۹ | #67

   سلام
   هزینه به تعداد نفرات بستگی داره
   لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 36. Avatar of مدیر وب سایت
  مصطفى رودگريان
  ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۲ | #68

  @مدیر وب سایت
  سلام
  من لیسانس فیزیک و دانشجوى کارشناسى ارشد سازه در دانشگاه ازاد هستم اما شغل من کارخانه دار تولید کننده فرآورده هاى گوشتى بمدت ١٠ سال است ایا راهى براى اقامت فرانسه براى من وجود داره بدون اینکه در اونجا تحصیل یا کار کنم؟؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۵ | #69

   سلام
   بله از طریق مدارک اقامتی
   برای توضیحات بیشتر تماس بگیرید لطفا

 37. Avatar of مدیر وب سایت
  صبا
  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۰۸:۴۴ | #70

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی هستم برای ادامه تحصیل چه کشوری را پیشنهاد می کنید متولد ۶۰ هستم ومجرد

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۴ | #71

   این به شما بستگی داره که قصدتون از رفتن چی هست؟ فقط تحصیل یا اقامت دائم

 38. Avatar of مدیر وب سایت
  الیاس
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ در ۰۰:۵۲ | #72

  با سلام من کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش طراحی صنعتی هستم لطفا منو راهنمایی کنید برای کار در فرانسه

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ در ۰۹:۱۵ | #73

   مدرک زبان و سابقه کار و معادلسازی مدرک تحصیلی میتونید ویزای کار بگیرید

 39. Avatar of مدیر وب سایت
  Mohammad
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در ۰۰:۴۸ | #74

  سلام آیا شخصی با مشخصات زیر به راحتی میتونه اقامت دایم کشور فرانسه رو بگیره
  دارنده مدرک فوق لیسانس در رشته حسابداری دارنده مدرک iltsو مدرک delf دارنده دان ۵ بین المللی تکواندو کارت مربی گری درجه سه تکواندو لطفا بگید با چه ویزایی و همچنین با سن ۲۶ سال

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۹ | #75

   به راحتی که خیر ولی میشه

 40. ۲۵ تیر ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۲ | #76

  من دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری(شهرسازی) دانشگاه ازاد قزوین هستم و ۲۶ سال دارم ایا میتونم از طریق تغییر دادن دین و یا ازدواج با یک شهروند فرانسه میتونم فرانسه کار پیدا کنم؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۶ تیر ۱۳۹۶ در ۰۹:۵۸ | #77

   از این طرق که شما فرمودید اول اقامت میشه گرفت بعد کار

 41. Avatar of مدیر وب سایت
  مینا
  ۲۵ تیر ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۸ | #78

  بنده دانشجوی فوق لیسانس معماری هستم اگه به عنوان توریست برم فرانسه کاری پیدا کنم میتونم اقامت دائم بگیرم؟
  یا با ادامه تحصیل در مقطع دکترا؟
  لطفا راهنماییم کنید؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۶ تیر ۱۳۹۶ در ۰۹:۵۷ | #79

   با ویزای توریستی امکانش نیست

 42. Avatar of مدیر وب سایت
  بهمن
  ۲۹ تیر ۱۳۹۶ در ۱۴:۵۰ | #80

  با سلام و تشکر از سایت مفیدتون.
  من ۲۶ ساله و سرباز هستم و کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته ژنتیک پزشکی در یکی از کشورهای اروپایی ( فرانسه ، روسیه ، کانادا ، اسپانیا ، ایتالیا یا ترکیه )اقدام کنم و اقامت دایم هم بگیرم البته زبان هرکشوری که انتخاب کنم رو هم توو ایران میخوام یاد بگیرم. آیا رشته ژنتیک دانشگاه معتبری در این کشورها داره یا نه و من چجوری اقامت دایم بگیرم؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۶ | #81

   با سلام و تشکر از شما
   متاسفانه ما تحصیلی انجام نمیدیم فقط اقامت دائم انجام میدیم که این اقامت به شما کمک میکنه که تحصیل به صورت رایگان انجام بدید

 43. Avatar of مدیر وب سایت
  حسين
  ۶ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۱ | #82

  سلام بنده ٢٣سالمه و دیپلمه هستم ومدرک تعمیرات ای سی یو ومدرک برق خودرو درجه ٢روهم دارم برای مهاجرت من راهی وجود داره درضم گواهینامه رانندگی لیفتراک رو هم دارم کارش برام مهم نیست فقط میخوامبرم اونجا و یه کاری هم گیر بیارم و زندگی کنم واسه من راهی وجود داره درضم الان تو کشور فرانسه نیاز بازار کارشون چیه

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۸ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ | #83

   برای فرانسه میخواید اقدام کنید؟

 44. Avatar of مدیر وب سایت
  مهسا
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۵:۴۱ | #84

  سلام من پزشک عمومى هستم مى خواستم بدونم براى ادامه تحصیل در رشته هاى مختلف تخصص در کشور فرانسه باید چی کار کنم؟و ایا اینکه محدودیت انتخاب هست براى انتخاب رشته تخصصی یا نه؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ در ۰۹:۳۱ | #85

   سلام
   متاسفانه تحصیلی انجام نمیدیم

 45. Avatar of مدیر وب سایت
  بهار
  ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۳:۲۳ | #86

  سلام
  همسر من فرانسوی هستن . خودم ملیت فرانسوی-ایرانی دارم . آیا امکان گرفتن اقامت دایم برای برادرم در فرانسه وجود دارد ؟

 46. Avatar of مدیر وب سایت
  فواد
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ در ۰۰:۳۵ | #88

  با سلام. من دانشجوی پزشکی هستم. شرایط ادامه تحصیل برای تخصص و اقامت چگونه است؟

 47. Avatar of مدیر وب سایت
  سامان
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۳:۱۸ | #90

  سلام
  من الان ۱۶سالمه و دارم مکانیک میخونم میخاستم بدونم که اگه من به کشور فرانسه برم میتونم در شرکت های پژو و یا رنالیت استخدام شم با فوق لیسانس یا لیسانس مکانیک بعد شرایطش هم برام توضیح میدید همه چیشو

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۳ | #91

   تحصیلی انجام نمیدیم

 48. Avatar of مدیر وب سایت
  شهرزاد
  ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۰۲:۴۶ | #92

  با سلام من یه پسر شش ساله دارم که تیزهوشه انمجمنی به نام منسا وجود داره که به همه افراد تیز هوش امکاناتی میده فرانسه هم عضو این انجمنه میخوام بدونم اگر به پسرم امکان تحصیل در فرانسه داده بشه پدر و مادرش هم شامل این اقامت میشن ؟ اقامت دائم داده میشه یا موقت؟ اگر فرزند دوم ما در فرانسه به دنیا بیاد امکان اقامت دائم پیدا می کتیم

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۱ مهر ۱۳۹۶ در ۱۲:۵۰ | #93

   خیر فقط فرزندتون باید بره

 49. Avatar of مدیر وب سایت
  Malii
  ۶ مهر ۱۳۹۶ در ۰۲:۰۴ | #94

  سلام .وقت بخیر
  همسر من فوق لیسانس رشته برق قدرت داره با ۲۸سال سن و دارای یک فرزند هستیم .آیا میتونه برای اقامت کاری در فرانسه یا یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنه؟

 50. Avatar of مدیر وب سایت
  فرزاد
  ۲۱ مهر ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۷ | #96

  سلام من برای مقطع مستر اقدام کنم دوسال تحصیل دو سال دیگه هم کار کنم میشه ۴ سال بعدش اقامت دائم میتونم بگیرم. ؟ بعد از اقامت دائم چند وقت میشه درخواست تابعیت کرد ؟ ممنون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   empad
   ۱۴ آبان ۱۳۹۶ در ۱۳:۴۴ | #97

   خیر شما حداقل باید سه سال کار کنید و مالیات پرداخت کنید