خانه > مهاجرت به آلمان > شرایط اقامت در آلمان

شرایط اقامت در آلمان

۲۸ اسفند ۱۳۹۲
شرایط اقامت در آلمانReviewed by مدیر وب سایت on Mar 19Rating:

شرایط اقامت در آلمان

images

اقامت دائم آلمان از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کشور آلمان

با توجه به قوانین مهاجرت کشور آلمان ، دریافت اقامت فرد متقاضی ( مجرد و یا متاهل همراه با خانواده ) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت تجاری امکان پذیر است.

شرایط درخواست اقامت :

متقاضی باید با ارائه مدرک معتبر ( نامه رسمی بانک از هر کشور ایران یا غیره ) ثابت کند که دارای سرمایه نقدی به میزان قابل توجه را دارا میباشد.
لازم به توضیح است که هیچ احتیاجی به انتقال  سرمایه ای به آلمان نیست و فقط جنبه اطمینان دولت آلمان در جهت تامین هزینه های آتی متقاضی و خانواده اش میباشد.


ارائه طرح و برنامه تجاری یا صنعتی قابل قبول ، سودآور و قابل اجرا در کشور آلمان
شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده تحت تکفل ایشان میبایست میزان کارکرد حساب بانکی و هزینه های متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و آغاز فعالیت تجاری تا انتهای 3 سال آینده، 250.000 € یورو باشد .
کلیه هزینه های شخصی خود و خانواده و همچنین خریدها و هزینه های تجاری در آلمان ( کرایه منزل یا خرید خانه خوراک و پوشاک هزینه های کاری، حقوق ماهیانه مدیرعامل و . . . ) شامل آن 250.000 € یورو محسوب خواهد شد.

مراحل انجام کار :

1 – تکمیل و تحویل مدارک لازم متقاضی  جهت استعلام امنیتی از اتحادیه اروپا

2 – تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در آلمان و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت آلمان نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی
3 – ارسال پرونده جهت تائید و استعلام اطلاعات ارسالی متقاضی به سفارت آلمان در کشور متقاضی
4 – تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان
5 – حضور در آلمان جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت
6 – بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت ، اقامت به مدت دو سال تمدید خواهد شد
7 – با پایان اقامت دو ساله و ارائه گزارش کاری مثبت در انتهای فعالیت سه ساله شرکت ، به فرد متقاضی و خانواده ایشان اقامت دائم تعلق می گیرد
تذکر :مدت انجام مراحل کاری از زمان تشکیل پرونده تا تعیین وقت مصاحبه سفارت جهت دریافت ویزا D ( اقامت )، از6 الی 8 ماه می باشد.

نوع شرکت :شرکت با مسئولیت محدود GmbH

حداقل سرمایه مورد نیاز : 25.000 یورو

مدارک مورد نیاز :کپی پاسپورت مدیر شرکت ( Geschäftsführer )
وکالتنامه رسمی به زبان آلمانی
نام شرکت

مزایا ثبت شرکت :دریافت اقامت دائم
تجارت آزاد با سراسر دنیا
افتتاح حساب بانکی تجاری در سراسر اروپا
استفاده از سوپسیتهای ویژه

مزایای اقامت :استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی به صورت رایگان
تحصیل رایگان
وام های بلند مدت با بهره های پایین
سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا

مزایای شهروندی :استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی به صورت رایگان
تحصیل رایگان
وام های بلند مدت با بهره های پایین
سفر به اکثر کشورهای دنیا بدون ویزا
زندگی در سراسر اروپا

اطلاعات کلی :پایتخت: برلین                            زبان رسمی: آلمانی
نوع حکومت: جمهوری فدرال         واحد پول: یورو
امید طول عمر: 80.1 سال           رشد سالانه جمعیت: ٠٢/ درصد
جمعیت: ۸۲,۴۲۴,۶۰۹نفر

مالیات :
USt. : 19%


اخذ کارت اقامت آلمانکارت آبی آلمان یا همان بلوکارت آلمان

France Introduces EU Blue Card
بر اساس بررسی ها و تشخیص اتحادیه اروپا در بررسی چشم انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه که شامل 27 کشور اروپایی است و پیش بینی کمبود نیروی کار مورد نیاز ، در سال 2007 میلادی اتحادیه اروپا در جهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، و با الهام از طرح گرین کارت دولت آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که با رنگ آبی است اقدام به تصویب و ارائه طرح و برنامه ای مشابه به نام آبی کارت نمود که در قالب آن نیروهای کاری و متخصص غیر اروپایی بتوانند به واسطه این برنامه برای کار و مهاجرت به تمامی کشور های عضو اتحادیه بغیر از انگلستان ، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این طرح خودداری کردند مهاجرت کاری داشته باشند.
با تصویب این طرح و با استفاده از امکان دریافت آبی کارت اتحادیه اروپا دروازه های خود را به روی شهروندان کشورهای غیر اروپایی که بر اساس فاکتور های تعیین شده شرایط مهاجرت کاری به اروپا را دارند باز کرده است. اولین کشور اروپایی که تابحال از این طرح استقبال خوبی کرده است و مقدمات و شرایط این برنامه را فراهم و قابل اجرا نموده است کشور آلمان و بزرگترین قدرت صنعتی اروپا میباشد.
از اول جولای 2012 میلادی دولت آلمان شرایط و پیش نیاز های دریافت آبی کارت را بطور رسمی اعلام کرده و به آن ضمانت اجرایی داده است.
بر این اساس با اجرایی شدن این برنامه در کشور آلمان ، از این به بعد نیروهای متخصص کاری غیر اروپایی میتوانند با دریافت این نوع ویزای کاری ، در مدت زمان خیلی کم به آلمان مهاجرت کاری نمایند و خانواده های خود را نیز به همراه خود بیاورند.
کارت آبی شرایط و مزایای بسیار خوبی را برای متقاضیان به همراه دارد که میتوانند از آن استفاده کنند.

شرایط اقدام برای دریافت آبی کارت آلمان
متقاضیان باید توجه داشته باشند که داشتن مدرک دانشگاهی معتبر که اعتبار آن به وسیله سازمان ارزشیابی مدارک تحصیلی در آلمان تأیید شود و ارائه قرارداد کاری با یک کارفرما که حداقل درآمد ناخالص سالانه تعیین شده 44800 یورو باشد ازمهمترین واصلی ترین شرایطی است که برای دریافت آبی کارت لازم است. قابل ذکر است متخصصان و نیروهای کاری که در فهرست “مشاغل خاص یا موردنیاز شدید آلمان” باشند هم می توانند با داشتن قرارد کاری با حداقل حقوق ناخالص سالانه 34944 یورو برای دریافت آبی کارت اقدام کنند. پزشکان, تمامی مهندسان در رشته های مختلف، دانش آموختگان رشته های علوم طبیعی، ریاضی و کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک در لیست مشاغل خاص و موردنیاز آلمان قرار دارند.
کلیه متقاضیان متخصص و دانش آموخته ای که مدرک تحصیلی شان در اداره ارزشیابی مدارک آلمان به رسمیت شناخته می شود در صورت یافتن کار با درآمد مشخص شده در بالا می توانند با دریافت آبی کارت آلمان برای دریافت ویزای کاری بر اساس مدت زمان مشخص شده در قرارداد کاریشان اقدام نمایند. حداکثر مدت اقامت کاری بر اساس آبی کارت آلمان، 33 ماه معین شده است که بعد ازاین مدت و در صورت شاغل بودن متقاضیان میتوانند این نوع ویزا را به اقامت دائمی PR آلمان تغیر دهند و اقامت دائم دولت آلمان را دریافت دارند.
چنانچه متقاضیان هنگام اقدام و یا در طول زمان اقامت خود در آلمان بتوانند مدرک زبان آلمانی با سطح B1 ارائه کنند ، حداقل مدت زمان تعیین شده برای اجازه درخواست اقامت دائم از 33 ماه به 21 ماه کاهش می یابد و در نتیجه متقاضی در زمان زودتری میتواند برای اقامت دائم خود و خانواده اش اقدام نماید.
نکته قابل توجه این است که آبی کارت یا این نوع ویزای اقامت کاری آلمان را نمیتوان بدون داشتن پیشنهاد کاری دریافت کرد.

مزایای دریافت کارت آبی آلمان
کارت آبی آلمان یک ویزای کاری قابل تمدید و قابل تغییر به اقامت دائم آلمان است که به کسانی که آن را داشته باشند, اجازه اقامت و کار در آلمان را می دهد.و نیز، شرایط مهاجرت خانواده این افراد به آلمان تحت شرایطی ممکن و قابل انجام است. بر اساس قوانین کارت آبی آلمان،خانواده فرد دارنده کارت آبی آلمان (همسر،شوهر،فرزند) حق کار و زندگی در آلمان را به مدت اعتبار اجازه اقامت فرد دارنده کارت آبی آلمان خواهد داشت.
قانون کارت آبی تسهیلاتی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته و اولویت‌بندی‌های موجود در مراتب استخدامی را حذف کرده است.اداره کار آلمان تاکنون اولویت پر کردن یک پست خالی در موسسات و ادارات را به شهروندان آلمانی داده اما کارفرمایان با اتکا به این مصوبه می‌توانند با دست باز و بدون هماهنگی با اداره کار آلمان،متخصصان خارجی را استخدام کنند.

مراحل لا زم جهت اقدام برای دریافت آبی کارت آلمان
مرحله اول: ارزشیابی مدرک تحصیلی متقاضی
مرحله دوم: یافتن کار و دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در آلمان
مرحله سوم: اقدام برای دریافت آبی کارت آلمان

 

Categories: مهاجرت به آلمان Tags:
 1. Avatar of مدیر وب سایت
  marjan
  ۱ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۵:۰۵ | #1

  i want to educate in germany please please 09352218145

  • Avatar of مدیر وب سایت
   امیری
   ۲ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۳ | #2

   Hi
   .You can call our numbers please and we can explain for you
   Thank you

  • Avatar of مدیر وب سایت
   امیری
   ۸ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۹ | #3

   Hi
   Can you please call our numberes
   Thank you

دیدگاه ها مسدود است.