استرالیا

استرالیاReviewed by مدیر وب سایت on Mar 12Rating:

درباره استرالیا

Australia

استرالیا ششمين كشور بزرگ دنيا كه يك جزيره است و كوچكترين قاره دنيا به حساب می آید.
حدود 20600000 ميليون نفر جمعيت دارد كه در مساحتي معادل 930/617/7 كيلومتر مربع جا گرفته است.پايتخت كشور استراليا كانبرا میباشد . محبوبترين و مهمترين شهرهاي استراليا, بريزبن ، سيدني ، پرت ، ملبرن و آدلايد هستند.استراليا داراي زيباترين و رمانتيك ترين ساحل هاي دنياست از جمله جذابيت هاي اين قاره اين است كه خانه بسياري از حيوانات منحصر به فرد است كه مي توان كانگوروها ،كوآلاها ،كوسه ها و انواع ماهيها را نام برد.
استراليا باداشتن آب و هوايي معتدل و مناظري بي نظير جزء بزرگترين كشورهاي توريستي در سراسر دنيا محسوب می شود.

معادن و زمين هاي كشاورزي بسياري در اين كشور وجود دارد كه اين منابع شامل آلومينيوم ، زغال ،مس، آهن و طلا مي باشد كه بسيار ارزشمند است و از محصولات كشاورزي آن مي توان ني شكر ، انگور و گندم را نام برد كه از اهميت خاصي بر خوردارند. از لحاظ پشم گوسفند و گوشت اين كشور در جهان صاحب مقام است.اين كشور از لحاظ محبوبيت جزء كشورهاي بزرگ دنياست.

استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو (territory) تشکیل شده‌است که اختیاراتشان کمتر از ایالت هاست. پایتخت آن شهر کانبرا است و شهرهای بزرگ آن عبارت‌اند از ملبورن، سیدنی، بریزبِن، آدلاید و پرت. ایالتها و قلمروهای استرالیا عبارت‌اند از:

-نیو ساوت ولز (NSW) یا ولز جنوبی جدید که مرکز آن سیدنی است.
-کوئینزلند (QLD) که مرکز آن بریزبین می‌باشد.
-استرالیای جنوبی (SA) با مرکزیت آدلاید.
-تاسمانی (TAS) که جزیره‌ای است در جنوب شرقی سرزمین اصلی و مرکز آن هوبارت می‌باشد.
-ایالت ویکتوریا (VIC) که مرکز آن ملبورن است.
-استرالیای غربی (WA) که مرکز آن پِرت می‌باشد.
-قلمرو سرزمین شمالی (NT) مرکز آن داروین است.
-سرزمین پاینخت استرالیا (ACT) مشتمل بر شهر کانبرا و اطراف آن.

اقامت استرالیا
منظور از اقامت دائم استرالیا این است که شما پس اخذ مجوز ورود به استرالیا که به صورت یک برچسب بر روی پاسپورت ایرانی شما زده خواهد شد بتوانید به لحاظ زمانی به طور نا محدود در هر شهر و ایالت استرالیا که تمایل داشته باشید زندگی کرده و مشغول به کار شده و یا به تحصیلات خود ادامه دهید.توجه داشته باشید اخذ اقامت دائم استرالیا به این معنی نیست که شما دارای ملیت یا تابعیت استرالیا خواهید شد.لطفا توجه کنید که ما تنها راه های قانونی مهاجرت به استرالیا را در نظر میگیریم.  اگر بخواهیدفقط به یک طریقی خودتان را به استرالیا برسانید و سپس جهت اخذ اقامت اقدام نمایید و یا با پرداخت مبالغی دارای پاسپورت بین المللی و غیره شده و یا از طریق پناهندگی اقدام نمایید را نه تنها پیشنهاد نمی نماییم بلکه سعی داریم شما را تشویق نماییم که از راه های اصولی که ریسک به هدر رفتن سرمایه و سالها بلا تکلیفی را ندارند استفاده نمایید. تقریبا تمامی مهارتها و حرفه ها در این قاره بزرگ که در حال پیشرفت و توسعه می باشد مورد نیاز است. پس اگر مهارت و تخصصی دارید هر چند که شاید به نظر خودتان مهارت و تخصصتان قابل مقایسه با مهارتهای مهندسی و دکتری و غیره نباشد شاید بدون آنکه خودتان بدانید واجد الشرایط مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا باشید. حتی اگر هیچ تخصص یا مهارت خاصی را دارا نیستید نیز لازم نیست نگران باشید و اقامت استرالیا را فقط یک رویا بدانید, زیرا شرکت پدیده نوین شما را برای رسیدن به این خواسته کمک میکند.

اجازه اقامت دائم استرالیا و مهاجرت به استرالیا را می توان از طریق مستقیم و یا غیر مستقیم کسب نمود.

1) مهاجرت به استرالیا از طریق مستقیم: همانطور که در بخش شرایط مهاجرت به استرالیا شرح داده شده است اگر شما دارای یک تخصص و حرفه ای باشید که در حال حاضر مهارت شما مورد نیاز جامعه استرالیا باشد می توانید جهت اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق مستقیم اقدام نمایید. شیوه های دیگر مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از طریق مستقیم ازجمله از طریق سرمایه گذاری و ازدواج با یک فردی که دارای ملیت استرالیایی باشد است.

2) مهاجرت به استرالیا از طریق غیر مستقیم: خیلی اوقات اتفاق می افتد که افرادی شرایط اولیه را جهت اخذ اقامت دائم استرالیا دارا نمی باشند. این دسته از افراد می توانند از راه های غیر مستقیم به اقامت دائم استرالیا دست یابند. از جمله را ه های غیر مستقیم عبارتند از:

• در خواست اخذ اسپانسر از یکی از ایالت های استرالیا که به مهارت فرد احتیاج مبرم دارد.

• در خواست اسپانسر از یکی از کارفرماهای استرالیا به این ترتیب که فرد مورد نظر بتواند از همین ایران توسط یکی از کارفرما ها در استرالیا استخدام گردد.

• در خواست ویزای تحصیلی به این امید که فرد بتواند پس از گذراندن یک دوره آموزشی در سطح آکادمیک در استرالیا تقاضای اخذ اقامت دائم این کشور را بنماید.

• یک راه دیگر هم که تا دو سال پیش رواج داشت درخواست ویزای کار و تعطیلات بود که بر طبق آن افراد یک ویزا به عنوان اجازه کار کردن و گشت و گذار در استرالیا می گرفتند که یک سال اعتبار داشته و تا 3 سال قابل تمدید بود. پس از گذشت 3 سال بسیاری از این افراد سعی می کردند از همان استرالیا درخواست اقامت دائم را بنمایند که عده ای نیز موفق شدند. البته این نوع ویزا بر اساس یک قرارداد بین دولت ایران و استرالیا بود که در ایران به عنوان ویزای کار  شناخته شده بود. به هرحال از سال 86 دیگر این قرارداد با ایران به دلایل مختلف تمدید نشد  و بنا بر این استفاده از این ویزا در حال حاضر برای ما ایرانیها میسر نمی باشد.

لطفا این موضوع را در نظر داشته باشید که اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق موارد غیر مستقیم به این معنی نیست که پس از مهاجرت به استرالیا شرایط شما بدتر از افرادی خواهد بود که از طریق مستقیم اقامت استرالیا را دریافت نموده اند.

در هر صورت اقامت استرالیا به اشخاص دارای مهارت و تخصص توصیه می شود ولی هر کس با شرایط خاص خودش نیز می تواند اجازه اقامت استرالیا را اخذ کند.

 1. Avatar of مدیر وب سایت
  بهزاد
  ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ در ۱۹:۵۹ | #1

  با درود فراوان بر شما
  من بهزاد جدی برق کار صنعتی هستم.در استرالیا شرایطی برای کار من وجود داره؟ممنونم

  • Avatar of مدیر وب سایت
   امیری
   ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۳:۰۹ | #2

   با سلام
   بله ولی باید دید برای اقامت آنجا چه مدارک و شرایطی شما دارید.

 2. Avatar of مدیر وب سایت
  امیدکاران
  ۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۴:۵۲ | #3

  با عرض سلام و احترام
  بنده” فوق لیسانس “مهندسی آب” هستم. معافیت پزشکی هم دارم( ضعیفی چشم .البته مشکل خاصی نیست ). متاسفانه بیکارم و با این شرایط آینده شغلی” برای خودم متصور نیستم . سابقه ی کاری هم ندارم . از نظر مالی هم وضع خوبی ندارم . آیا راهی داره که برای کار ” اقامت گرفت ؟ حداقل هزینش چقد خواهد شد ؟ در حال حاضر هم در حال تقویت زبانم هستم . منتظر پاسخ شما دوستان عزیز هستم .
  با تشکر فراوان

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۰۱:۵۲ | #4

   سلام ما برای تهیه مدارک برای اقامت میتونیم شمارو به یو آن معرفی کرده و درخواست اقامت کنید این روش حدود دوازده میلیون هزینه داره برای جزيیات مشاوره حضوری داشته باشید تشکر

 3. Avatar of مدیر وب سایت
  شیوا
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۳۸ | #5

  با عرض سلام و احترام
  آیا داشتن کارت میراث فرهنگی و داشتن مدرک فنی و حرفه ای در رشته جواهرسازی میتوان اقامت کاری در استرالیا گرفت؟
  لطفا راهنماییهای لازم را در اختیارم بگذارید .
  با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۷ مهر ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۴ | #6

   با دفاتر تخصصی استرالیا تماس بگیرید

 4. Avatar of مدیر وب سایت
  شیوا
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۱:۲۷ | #7

  با عرض سلام و احترام

  میخواستم بدونم کارت میراث فرهنگی و مدرک فنی و حرفه ای در رشته جواهرسازی اعتبار داره و میشه اقامت کاری برای استرالیا گرفت .
  لطفا راهنماییهای لازم و در اختیارم بگذارید،
  با تشکر

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۷ مهر ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۸ | #8

   استرالیا قوانین خیلی سختی درباره این مسائل داره

 5. Avatar of مدیر وب سایت
  م.ج.جمال
  ۹ تیر ۱۳۹۵ در ۰۱:۱۳ | #9

  درود بر شما…50 ساله ام و متاهل و دارای همسر با لیسانس معماری و دیپلم آرایشگری و من نیز فوق لیساس معماری با نزدیک به 20 سال سابقه کاری در حوزه معماری و شهرسازی… فرزند پسرمان 14 ساله و دوم راهنمایی….ما برای اقامت دایم دوست داریم اقدام کنیم.با سپاس

 6. Avatar of مدیر وب سایت
  حامد
  ۸ شهریور ۱۳۹۵ در ۱۸:۳۰ | #11

  سلام من حامد 31متاهل دارای 2فرزند اقامت دایم استرالیا را میخواختم باچقدر سرمایه میتونم اقامت استرالیا رو بگیرم شغل من واردات ماشین الات کشاورزی از کشور چین من میتونم این شغل را در کشور استرالیا ادامه بدم لطفا کمک کنید تشکر میکنم

 7. Avatar of مدیر وب سایت
  رحمان اسمعلي خانيك
  ۲۰ آبان ۱۳۹۵ در ۰۲:۰۴ | #12

  با سلام
  ي پسر ١٨ ساله با مدرك ديپلم حسابداري
  تو استراليا ٣پسرعمو ٢دختر عمو دارم
  منو پشتيباني ميكنن ولي فقط ازتون ميخام ك بم بگين چجوري ميتونم اونجا برم؟

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۲۲ آبان ۱۳۹۵ در ۱۳:۴۳ | #13

   امکان پرفتن ویزا برای شما خیلی پایینه