خانه > اقامت, پناهندگی, مهاجرت, مهاجرسرا, ویزا > اجساد مهاجران در صحرای نیجر

اجساد مهاجران در صحرای نیجر

اجساد مهاجران در صحرای نیجرReviewed by مدیر وب سایت on Jun 25Rating:
اجساد مهاجران در صحرای نیجر,مهاجرت,صحرای نیجر,مهاجران و نیجر,مهاجران و صحرای نیجر,صحرای نیجر

اجساد مهاجران در صحرای نیجر

اجساد ۳۴ مهاجر به شمول ۲۰ کودک در صحرای نیجر در نزدیکی مرز این کشور با الجزایر پیدا شده است. قاچاقبران آن ها را که ظاهرا از تشنگی جان داده اند، به حال خودشان رها کرده بودند.

حکومت نیجر در بیانیه ای که روز چهارشنبه در تلویزیون ملی این کشور قرائت شد، گفت که مرگ این مهاجران در فاصله زمانی ۶ تا ۱۲ جون به وقوع پیوسته است.طبق اطلاعات محمد بازوم، وزیر داخله نیجر، نُه تن از مهاجران بزرگ سال زن و پنج تن از آن ها مرد بوده اند. او افزود که محمدو ایسوفو، رئیس جمهور این کشور به خانواده های مهاجران تسلیت گفته است.

محمد بازوم گفت: «این ۳۴ مهاجر که پنج مرد، نُه زن و ۲۰ طفل بوده اند، در حالی جان باخته اند که سعی داشتند از صحرا عبور کنند». او افزود: «آن ها احتمالا از تشنگی مرده اند. از این اتفاقات زیاد پیش می آید». وزیر داخله نیجر در ادامه گفت که اجساد این مهاجران در اَساماکا پیدا شده که یک منطقه مرزی میان نیجر و الجزایر است.

در ادامه بیانیه حکومتی آمده است که مهاجران را «قاچاقبران انسان (آن جا) رها کرده بودند». تا به حال فقط هویت دو جسد شناسایی شده است: یک مرد و یک زن ۲۶ ساله که هر دو از کشور نیجر بوده اند.