آلمان

آلمانReviewed by مدیر وب سایت on Mar 8Rating:
اقامت آلمان

آلمان

آلمان (به آلمانی: Deutschland، دُیچلند) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundesrepublik Deutschland: BRD)، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.مساحت آلمان قبل از جنگ جهانی اول (۱۹۱۴میلادی) حدود ۵۸۳۲۸۰ کیلومتر مربع (۴۵امین کشور جهان با جمعیت ۱۵۰ میلیون نفر در زمان حال حاضر) و قبل از جنگ جهانی دوم(۱۹۳۹میلادی) حدود ۴۷۲۰۳۴ کیلومتر مربع(۵۳امین کشور جهان) و پس از جنگ جهانی دوم و در پی قراردادهای معاهده ورسای ورسای(ژوئن ۱۹۱۹) ، کنفرانس یالتا یالتا (فوریه ۱۹۴۵) و کنفرانس پتسدامپتسدام(جولای ۱۹۴۵)، اکنون ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع (۶۳امین کشور جهان)است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.

 

اولین حضور جامعهٔ انسانی در سرزمین امروزی آلمان به حدود ۱۳۰٫۰۰۰ تا ۲۳۰٫۰۰۰ سال پیش و انسان‌های نئاندرتال بازمی‌گردد. رمی‌ها اولین گروه از انسان‌های متمدن بودند، که در آلمان ساکن شدند. تا سال ۸۰۰ میلادی آلمان حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه‌ها بود. در این سال شارلمانی توانست کشورهای رم را متحد کند، اما این اتحاد کوتاه مدت بود. از سرزمین‌های متعلق به وی، سه پادشاهی شکل گرفت، که یکی از آن‌ها به آلمان امروزی ختم می‌شود. اولین پادشاه آلمانی‌زبان در این سرزمین، لودویگ شاه آلمانی بود. دیگر کشورها از آن پس، مردم این سرزمین را با زبان آلمانی می‌شناختند. پس از این دوره، حکومت به امپراطوری مقدس روم رسید، این دوره که شامل قرون وسطی می‌شود با قدرت گرفتن کلیسای کاتولیک همراه بود. ظهور کلیسای پروتستان و مارتین لوتر را می‌توان از رویدادهای مهم آن زمان برشمرد. پس از آن در اوایل قرن ۱۹ام امپراطوری پروس از اتحاد مناطق آلمانی در کنگره وین شکل گرفت. با پایان جنگ جهانی اول، قیصر مجبور به استعفا شد، این دوره تا برآمدن فاشیسم را دوران جمهوری وایمار می‌نامند. با بدتر شدن وضعیت اقتصادی در آلمان پس از جنگ جهانی اول و گسترش نژادپرستی، حزب نازی در این کشور به قدرت رسید. این حزب تا پایان جنگ‌جهانی دوم و شکست آلمان در این کشور حاکم بود. پس از جنگ‌جهانی دوم، کشور آلمان، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد، تا در سال ۱۹۹۰ آلمان غربی و شرقی متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دهند.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.

آلمان در دو جنگ جهانی اول و دوم نقش گسترده‌ای داشت و در پی این دو جنگ خسارت‌های زیادی را متحمل شد. پس از پایان جنگ با وام‌هایی که از کشورهای متفق گرفت، توانست کشور را بازسازی کند. جمهوری فدرال آلمان هم‌اکنون یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است. اقامت آلمان یکی از راه های مهم برای مهاجرت به کشور آلمان نیز می باشد .

شما می توانید کلیه راهنمایی های لازم را برای اقامت به آلمان را از ما بپرسید.

 

 1. Avatar of مدیر وب سایت
  فرید شاهمحمدی
  ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۲۰:۱۶ | #1

  سلام. من ۳۱ سال دارم. قصد مهاجرت به اروبا مخصوصا المان رو دارم. حالا یا از طریق تحصیل یا کار. من متاهل هستم دارای کارشناسی طراحی صنعتی و مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی با ۹۰۰ساعت. سابقه کاری هم ۸سال. لطفا منو راهنمایی کنید تا زودتر از ایران خلاص بشم.ممنون

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۷ | #2

   برای شما همراه با خانواده میشه انجام داد
   برای مشاوره حضوری لطفا تماس بگیرید

 2. Avatar of مدیر وب سایت
  سهیل شیخ الاسلامی
  ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۹:۵۷ | #3

  سلام
  شرایط من
  ۱- متولد ۱۱ آوریل ۱۹۶۹
  ۲- سابقه کار ۲۰ سال در شرکتهای دولتی و خصوصی و نیمه خصوصی در اصفهان و تبریز در زمینه مالی و حسابداری
  ۳- کارشناس ارشد مدیریت فن آوری اطلاعات از دانشگاه مدیریت صنعتی تبریز
  ۴- متخصص استقرار نرم افزار های کاربردی مالی و حسابداری و بهای تمام شده در شرکتهای تولیدی
  ۵- متخصص در معماری سازمانی و معماری محدد سازمان جهت بهبود بهره وری و کاهش هزینه ها
  ۶- متخصص بهبود روند چرخش اطلاعات درتمامی شرکتها و سازمانها در زمبنه های مالی واداری ودر زمینه های e-commerce , سیستمهای B to B & B to C
  ۷- متخصص در زمینه های منابع انسانی
  ۷- دارنده کارت مربی گری مالی و حسابداری به کمک کامپیوتر از اداریه کل فنی و حرفه ای
  ۸- دارنده کارت مدیریت آموزشگاههای آزاد
  آیا با شرایط بالا امکان مهاجرت برای من و خانواده ام ممکن است
  ۰۰۹۸۹۱۴۳۱۲۸۶۴۵

  • Avatar of مدیر وب سایت
   مدیر وب سایت
   ۱ شهریور ۱۳۹۶ در ۰۹:۵۲ | #4

   با تشکر از توضیحات کامل ولی متاسفانه کاری اقدام نمیکنیمپبرای شما از طریق مدارک اقامتی میشه انجام داد

 1. بدون بازتاب