خانه > پناهندگی, مهاجرت, مهاجرت به استرالیا, مهاجرسرا, ویزا > آخرین تغییرات مربوط به ویزای پناهندگی

آخرین تغییرات مربوط به ویزای پناهندگی

آخرین تغییرات مربوط به ویزای پناهندگیReviewed by مدیر وب سایت on Jan 22Rating:

آخرین تغییرات مربوط به ویزای پناهندگی

برگه اطلاع رسانی برای پناهجویان  ( 5 دسامبر 2014)

خبرهای ویزای پناهندگی

آخرین خبرهای ویزای پناهندگی – برگه اطلاع رسانی پناهجویان

حتماً مطلع هستید که قوانین جدیدی در خصوص وضعیت پناهجویان استرالیا به تصویب رسیده و تصویب این قوانین، تغییراتی مهم و اساسی در زمینه چگونگی درخواست ویزای پناهندگی بوجود آورده است.
در این برگه اطلاع رسانی به زبان ساده برای پناهجویان شرح داده شده است که تغییرات اخیر، چه تاثیری در آینده پرونده پناهجویی شان خواهد داشت.
لازم به ذکر است که این تغییرات ممکن است چند ماه زمان ببرد تا بصورت اجرایی درآید. به هر حال در نظر داشته باشید که پیش از هر اقدامی با مشاوران رسمی مهاجرت در خصوص وضعیتتان مشاوره کنید.
آنچه در ذیل می آید خلاصه ای از این تغییرات است که در خصوص سرنوشت ارسال پرونده پناهجویانی که با قایق به استرالیا آمده اند تاثیر می گذارد.


1. آغاز بکار ویزای موقت حمایتی TPV

ویزای موقت حمایتی TPV برای چه کسانی میباشد؟
این ویزا بر سرنوشت افراد زیر تاٍثیر می گذارد:
•    کلیه پناهجویانی که با قایق آمده اند.
•    کلیه پناهجویانی که با هواپیما و بدون داشتن ویزا به استرالیا آمده اند و  وضعیت اقامت آنان در بدو ورودشان در فرودگاه مشخص نشده است.
•    پناهجویانی که از قبل برخی ویزاهای موقت  مثل پناهگاه امن موقت (Temporary Safe Heaven) یا ویزای موقت Humanitarian Concern داشته اند.

اما قوانین جدید  بر سرنوشت افراد زیر تاثیری نخواهد داشت:
•    پناهجویانی که با هواپیما با ویزای معتبر آمده اند و سپس برای ویزای پناهندگی اقدام کرده اند. این افراد همچنان ویزای اقامت دائم می توانند بگیرند.
ویزای موقت حمایتی TPV چیست و اگر داده شود چه کارهایی می توان انجام داد ؟
ویزای موقت حمایتی  ویزایی  است که:
•     سه سال اعتبار دارد.
•    می توان با آن  کار و تحصیل کرد.
•    به مدیکر دسترسی داشت.
•    نمی توان خانواده  را برای آمدن به استرالیا اسپانسر کرد.
•     بعد از سه سال باید مجدداً  درخواست ویزا داد، اما همچنان حائز دریافت ویزای دائم حمایتی نیست.

2. ویزای پناهگاه امن اساسی (Safe Haven Enterprise Visa) چیست ؟
این ویزا که با نام ویزای (SHEV) از آن نام می برند، ویزای جدیدی است که چنانچه به شما داده شود، باید در مناطق مشخصی در استرالیا حداقل به مدت سه ونیم سال کار کنید. دولت استرالیا هنوز در خصوص مشخص کردن مناطق تصمیمی نگرفته است . به همین دلیل به نظر می رسد که برای مدت زمان قابل توجهی این ویزا اجرایی نخواهد شد.
ویزای (SHEV) برای مدت  5 سال معتبر است و  چنانچه شرایط ذیل را داشته باشید به شما اعطا می شود:
•    در مناطق مشخص شده توسط دولت زندگی کنید.
•    در این مناطق برای مدت سه سال و نیم کار کنید.
•    تقاضای کمک مالی از دولت به مدت 18 ماه نکنید.
در نظر داشته باشید که شما  نمی توانید برای ویزای حمایتی دائم اقدام کنید، اما ممکن است برای ویزاهای دیگر به شما اجازه داده شود تا اقدام کنید.

3. آغاز به کار فراِنید بررسی سریع ارزیابی پرونده ها
فرآیند بررسی سریع ارزیابی پرونده ها شامل چه کسانی می شود؟
بررسی سریع پرونده ها شامل تمامی پناهجویانی می شود که بعد از 13 آگوست 2012 با قایق به استرالیا آمده اند

سئوال: بررسی سریع پرونده ها به چه معناست ؟

پاسخ : به این معناست که شما پس از ارسال پرونده ، فقط با اداره مهاجرت استرالیا در خصوص دلایل درخواست پناهندگیاتان مصاحبه خواهید داشت و تقریباً غیر محتمل است که بتوانید در دادگاه  تجدیدنظر پناهندگان  –  چنانچه نتیجه ارزیابی اداره مهاجرت منفی بود –  حاضر شوید و از پرونده اتان دفاع کنید.
به طور مشخص قوانین جدید اجازه نمی دهد کسانی که پس از بررسی دلائل پناهندگی اشان ، از اداره مهاجرت در مرحله اول جواب منفی گرفته اند، بتوانند به دادگاه تجدید نظر پناهندگان درخواست دادرسی دهند. اما سازمان جدید التاسیسی ب:/.- نام سازمان “متولی ارزیابی  مهاجرت”  Immigration Assessment Authority  وظیفه بررسی مجدد پرونده را بر عهده خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که چنانچه در مرحله اول رد شوید ،  جلسه دادگاهی برای شما برگزار نخواهد شد، بلکه صرفاً پرونده شما برای بار دوم و بدون حضور شما بررسی می شود و اگر اشتباهی در بررسی اول پرونده شما توسط اداره مهاجرت رخ داده  باشد، در اینصورت سازمان جدیدالتاسیس تایید می کند تا به شما ویزای پناهندگی موقت اعطا  شود.

4.  اعطای بریجینگ ویزا با حق کار
در زمانی که درخواست ویزای موقت پناهندگی شما بررسی می شود ممکن است که به شما بریجینگ ویزا با حق کار کردن اعطا شود.ما در حال حاضر نمی دانیم که این پروسه به چه صورت خواهد بود ، اما اطلاعات تکمیلی را به مرور منتشر خواهیم کرد.
ما بی شک یکی از قوی ترین تیم وکلا و مشاوران رسمی مهاجرت را در دفتر خدمات مهاجرت شادا گردهم آورده ایم و خوشحال خواهیم شد که به هموطنان در خصوص  ارائه مشاوره و ارسال پرونده اشان به اداره مهاجرت کمک های لازم را ارائه دهیم.